Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Aare
Kiisler
13.01.2013

Regionaalreformist.

On selge, et regionaalne reform on ammu vajalik ja on hiljaks jäänud. Demokraatia nõuab vabatahtlikkust. Nüüd aga tekivad ühed üha jõukamad ja teised üha vaesemad vallad. Ei taha öelda, et on vaja jõudu. Ütlen, et ilma riikliku mõjutuseta see ei toimu. Väikevallad, kus enam elanikke ei ole on vähesed töökohad ainult vallavalitsuses. Nad ei hääleta kunagi ka enda kui viimaste mohikaanlaste hävitamise poolt ja suured vallad ei taha neid enam endale. Vaja on luua piirkondades olukord, et Eesti igalpool saaks normaalselt elada. Iga partei, kes püüaks reformida saaks valdadest vastuhääled. Reformierakond on iga hääle kaotamise vastu . Misaab aga nii Eestist?

Aa0183157 Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Andres_base Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Nagu
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

absurdne linnriikide ühendus

Eesti on kui iganenud linnriikide ühendus, mis mingil moel ei soodusta maale elama kolimist, sest teenused, sh transport, on vallasisene. Maal elamise luksust saavad lubada endale vaid lastetud pered või need, kel käib elektrirong.
Senised meetmed ja vabatahtliku liitumise võimalus pole ilmselgelt olnud piisavad. Ühinemised on harvad ja piinarikkad. Reaalsed näited on täiesti olemas, kuidas vallavanem töötab koha kaotamise hirmus vastu. Seetõttu pooldan sunniviisilist reformi. Et ka lastega pere saaks kunagi normaalselt maal elada.

Maris Juha
17. jaanuar

Lisa minu mõttele.

Räägitakse kogu aeg maaelanikkonna teenuste vajadusest valdadest. Tegelikult ju 90% inimestest ei vaja paljude aastate jooksil valla teenust. Kui keegi tahab midagi ehitada siis jõuab ta ka kaugemale sõita. Põhiprobleem on sotsiaalhoolduses ja ja sotsiaaltoetustes. Kaduvate valdade keskustesse tuleks jätta asjaajaja, kes tegeleks põhiliselt sotsiaaltööga ja peaks kaugemal asuva valla keskusega ka muudes küsimusteas sidet (nende inimeste soovil, kes ei saa arvutiga hakkama või ei suuda valda sõita. Kogu aeg on päevakorral, et maainimene ei saa kirjamarke. No seda või mõnda muud asja võib see asjaajaja ka ajada. Veel seda, et ka valdades peaks volikogu valima külade kaupa, et uus vallakeskus ainult oma asja ei ajaks.
Siis jääks külade esindamine alles.
Aare Kiisler.

Aare Kiisler
20. jaanuar

Enn Laur

vald on enamuses Eesti absurdiühik, va. mõni üksik üksus. Poliitilise valitsemise objektiks võiks olla minu nägemusel ida-lääne-põhja-lõuna-saarte ja Tallinna omavalisus koos valimisringkonnaga ja suur osa haldusest linnaosa suuruses riigis üldriiklik organisatsioon: sh. sotsiaalhooldus, tervishoid, haridus alates lasteaedadest, kultuur jms. kus valla ja maakonna ametnikke vaja pole

Enn Laur
14. jaanuar

See ei päästa Eestit.

Kui kaob vald siis lähevad need viimasedki.Riik peab mõtlema,mis tooks noored maale elama.Vale oleks arvata,et suur on parem.Suurtel on kulusid ka rohkem.Väikses vallas teatakse igat inimest ja tema muresid.

Maimu Sepp
14. jaanuar