Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Arne
Nielsen
13.01.2013

Minu hääl peab minema vaid sellele kandidaadile, kelle poolt ma hääleta ja ma pean teadma kuidas ma saan oma valiku tühistada, saadiku tagasi kutsuda.

Minu antud hääl võib minna ainult sellele kandidaadile, kelle poolt ma hääletan.Lõpetada igasugune häälte ülekandmine erakondade nimekirjades. Riigikogu saadiku valijate ringkond peab olema tuvastatav, et teda saaks tagasi kutsuda kas või näiteks majoneesi ostmise pärast, siis suureneb ka saadiku vastutus seal vastu võetud otsuste eest. Riigikogu saadik ei pea saama lisatasusid igasugustes nõukogudes ja komisjonides osalemise eest, sest ta teeb seda ju ajal, mil saab riigikogulase palka.

Missing Ott_profiil Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Img_1396-tinz Missing Mina_002 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0236664 Missing Missing Yyyyy Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Koala Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Katrin_pere Missing Missing Missing
Missing Missing Pilt Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Mina mõistan Toivo Kalmut, aga ei ole temaga nõus.

1. Kui on rahva tahe teha valimised mittesalajaseks, siis tulebki seda teha, ja kui vaja, siis tulebki seadusi selliselt muuta.
2. Kui rahvas tahab, et neil oleks võimalus valitud (endi poolt valitud ja endi poolt üles seatud) saadikut tagasi kutsuda, siis tulebki seadusi selliselt muuta, või teha uued seadused, et see oleks võimalik!
3. Kui rahvas on esitanud saadikukandidaadid ja on ka kinnitanud nende nimekirjad ning annud loa valituks osutuna ülejäänud hääled üle kanda nimekirja järgmisele kandidaadile, siis on selline ülekandmine korrektne. Mina leian, et ülekantud häälte suhe ise kogutud häältele võiks olla 2 ülekantud häält vastab ühele ise kogutud häälele. Alla 50 % hääli valituks osutunte häältest saanud kandidaatdele ei saa lisada ka ülekantud hääli. Nende poolt antud hääled lähevad kaotsi.
4. Kui meil on diktatuuri riik, siis tuleb loomulikult alluda Diktaatori ja tema kaaskonna soovidele, kuid siis pole valimisi vaja.

Vello Paas
25. jaanuar

Et oleks lihtsamalt võimalik tagasi kutsuda...

selleks tuleb saadikuid valida oma maakonnast ja saadikuks peabki saama igast maakonnast sama arv kandidaate. Valituks osutunute lävi määratakse igas maakonnas eraldi. See on sõltuvuses seal piirkonnas elavate valijate arvust. Tagasi kutsutud saadiku asendussaadik tuleb ka samast piirkonnast.
Sellise süsteemiga me lõhume erakondade valimisnimekirjade süsteemi ja loome lihtsa võimaluse saadiku tagasikutsumiseks tema enda valijate soovil, milleks on vaja läbi viia maakonnas vastav hääletus.

Vello Paas
25. jaanuar

Mõistan neid soove,

aga kõiki neid ei saa teoks teha.Otseselt saab saadikut tagasi kutsuda ainult ühemandaadilises ringkonnas ja ka siis ei saa seda teha üksik valija, vaid ringkonnas tuleb teha kordusvalimised. Mitmemandaadilises ringkonnas on asi veel keerulisem.Hääletust ühe saadiku umbusaldamseks teha ei või,sest saadikul on alati vastaseid rohkem kui pooldajaid.Järelikult kui tahta umbusaldada,siis peab umbusaldama korraga kõiki selle ringkonna saadikuid.Arvan,et eriti suurte jamade puhul peakski nii tegema,kuid purk majoneesi ei ole selleks piisav põhjus.Muidugi on võimalus teha valimised mittesalajasteks,aga see eeldab põhiseaduse muutmist.Kõik kandidaadile antud hääled lähevadki ainult talle endale.Alles siis kui kandidaat ei saa nõutavat arvu hääli kokku,siis saab tema häälte arvel mandaadi mõni tema mõttekaaslane.Kas tahaksid seda,et kui su kandidaat mandaati ei saa,siis visataks temale antud hääled prügikasti

Toivo Kalmo
15. jaanuar