Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
13.01.2013

KODUMAA KASVATUS ja PATRIOTISM viia sisse koolidesse kohustuslikus korras ja ...

panna alus lõpuks tugevate noorteorganisatsioonide arendamisele "Noorkotkaste" , "Skautide" ja "Gaidide" liikumise näol . Las see olla aseaineks poliitiliste parteide noortekogudele kust tulevad ühiskonda ainult ajupestud põhimõteteta täiskuulekad ning külmalt omakasu kalkuleerivad poliitbroilerid . Mitte mingit raha poliitilistele noorteliikumistele. Las parteid teevad seda läbi oma isikliku annetuste ja rahakoti.
Armastus oma RAHVA ja RIIGI VASTU ALGAB IKKA KODUST JA KOOLIST , läbi selliste ühiskonna eksisteerimise põhitõdede selgitamisest meie lastele-noortele. Kohati on tunne et meie poliitilised ringkonnad teevad Euroopa ametnike tagantutsitamisele kõik endast oleneva et mitte lasta areneda tänases Eestis a-poliitilisi ning poliitsüsteemile mitteallutatuid noorteühendusi. Kas pole "koer" hoopis selle kivialla maetud, sest miks muidu meil Eestis niipalju ajupestuid selgrootuid noori? Mõelgem koos antud küsimuse käsitluse üle. See võiks osaliselt olla ka Kaitseliidu üks peamisi töövaldkondi poistest meeste ja tüdrukutest naiste kasvatamine.

Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010
Missing Missing Imgp0026 Marektamm-5 Missing Missing Missing Nagu Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Enn Laur

pakkusin ühes kaitseministeeriumi rahastamise vähendamise ettepaneku vastu hääletades lahenduse, kus osa selle min. rahastusest läheks gümaasiumiealiste kaitserühmade moodustamisele ja rahastamisele, nii nagu ennemuiste EÕM ja see oleks minu arvates huvitav noortele: instruktrorid tutvustavad lühidalt kehalise ettevalmistuse, eri riikide relvastuse struktuuri, sõjatehnika üldist ülevaadet jms. ning lisatakse näit. üldfüüsilised trennid ja võistlused, see mahuks hästi patriootilise ja sõjalise kasvatuse sisse!

Enn Laur
14. jaanuar

Austatet Holger !

Kas võtate enesele julguse väita et noortele suuna näitamise ja õpetamise-mobiliseerimise asemel peaksime nad nn.VABALANGEMISSE LASKMA? Seda viimased 30 aastat Euroopa noorte vabalangemist on väga hästi EÜ näitel väga hea vaadata. Kasvõi meie naabrite soomlaste juures.
Nii et jutud partorgidest , kommunistidest , nõukaajast on üks Eesti vaenlaste ning väliseestlaste hala. Kõik need suvised lastelaagrid , TPL -id , EÕM-ad ja muud üliõpilaslaagrid BAM-ide näol andis lastele-noortele töökogemuse -harjumise ja ka reaalse suhtlemisoskuse omavanuste keskel ning arusaamise ühiskonda väisavatest protsessidest. Aga Teie siin oma kommunismitondiga hirmutades. Nagu lasteaias.

Aivo Peterson
14. jaanuar

Mulle tuli kohe Eesti NSV meelde

Võib-olla taastada õppeasutuste juures partorgide ametikohad? Hakata jälgima, kas õpilased on ikka piisavalt patriootlikud ja järgivad ühte ning õiget maailmavaadet ning neid vajadusel karistada? Selliste asjade kohustuslikus korras õpetamine võib osutuda pigem kontraproduktiivseks. Need asjad peaksid kuidagi teisiti käima.

Holger Mö–lder
13. jaanuar