Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
13.01.2013

Riigikogu liikmete PALK OLGU PROPORTSIOONIS istungitel osaletud ajaga ...

Ehk kui ei oska oma puhkust - nn. Töist Välislähetust ajastada nii et õigel ajal istungile jõuaks - kohe miinus 10 % palgast maha ja nii edasi.

Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Aivar Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 0013aba9-acea-440a-95cc-2e6518eaee4e_12 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Missing Missing Imgp0026 Marektamm-5 Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

veel juurde ...

nende endi seletuskirjad ja muinasjutud üksteisele ning äta-äta tegeminsed pole enam piisavad saadikute distsiplineerimiseks. TULEB LÜÜA RUBLAGA ...

Aivo Peterson
13. jaanuar

Austatet Mark !

Olen selle "rõõmu" kahjuks juba läbiteinud ning enam sellise Keskerakondliku tanki alla jääda ei soovi. Aga selle kolme valimisperioodi korral sai nähtud kui väiklaselt meil poliitikat tehakse ning kuidas päälinna parteid vajadusel ja parteidevaheliste kokkulepete raames mõnuga oma allorganisatsioone põhja lasevad. Selle tõttu ongi parem sellest kakast ennast eemale hoida ja lihtsam siin saidis oma soovitusi jagada.
See Teiepoolne TÖÖ KOMISJONIDES peab ka paistma töötegemise moodi mitte aga tuima näoga hääletamine selle poolt mida koalisatsioonileppe raames kolm partei juhti kokkukirjutavad. Vean kihla et 90 % saadikutes pole seda läbitöötavat õigusakti isegi analüüsinud , 60 % seda läbigi lugenud , 30 % ei saa enamasti üldse asjale pihta millega tegu ning milliseid tagajärgi see ühiskonnale tulevikus tuua võib. TÖÖ TEGEMINE PEAB KA PAISTMA TÖÖ TEGEMISENA , AGA MITTE SELLE IMITEERIMISENA. MEIE ÜHISKONNAS ON LIIGA PALJU BUTAFOORIAT JA TEATRIT .

Aivo Peterson
14. jaanuar

Luguppetav Marek !

Kohal istumine sunnib saadikuid enesedistsipliinile esiteks. Teiseks - tihti on saalides ajakirjanikud kes teraselt jälgivad toimuvat, mõnes kohas ka videokaamerad. AGA PEAMINE - SAADIKU VASTAS ISTUVAD OPOSITSIONÄÄRID KES OOTAVAD MÕNUGA KOALISATSIOONIPLOIITIKUTE "ÄMBREID" . Kas siis politsei ja kiirabi ning tuletõrje peaks ka hakkama siis oma töötegemist imiteerima?
Ja mis puutub välislähetusi - miks ei panda siis selleks ajaks asendusliikmeid asju arutama. Teate , Euroopas ja ka Eestis on niipalju nn.KOMISJONE mille töögruppi võiks ennast sissenihverdada ning tänu millele siis saadikutööks aega ei jäägi.

Aivo Peterson
14. jaanuar

Ettepanek töötab oma eesmärgile vastu

Kuigi kavatsus on õige, siis paraku ei pruugi ettepanek täita oma eesmärki, sest soosib formaalset kohal istumist, mitte sisulist tööd. Ja sisuline töö toimib tihti väljaspool Riigikogu istungite saali (komisjonides, kohtumistel valijatega jne). Samuti diskrimineerib otsus neid, kes ametijärgselt (välisasjade või Euroopa asjade komisjoni liikmed) peavad oluliselt rohkem reisima kui nende kolleegid. (Välislähetusi pole võimalik alati ühepoolselt ajastada, sest need sõltuvad vastuvõtva organisatsiooni graafikutest -- ENPA jt.)

Marek Tamm
13. jaanuar

Istung ei olegi töö

Soovitan Sul, Aivo, kandideerida järgmistel KOV valimistel kodukoha volikogusse. Oma kogemus on kõige parem saamaks aru, et töö ei toimugi istungitel Töö toimub tegelikult ikka istungite vahepealsel ajal ja istung on põhimõtteliselt tehtud töö aruandlus. Umbes nagu ettevõtes korraline töökoosolek kus vaadatakse üle mis nädalaga tehtud ja tehakse plaanid mis järgmise nädalaga peab tehtud saama.

Mark Muru
14. jaanuar