Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Ago
Õispuu
13.01.2013

Emapalk

Kehtestada kõigile emadele võrdne emapalk 1 aasta asemel 2 aastaks. Petmiste vältimiseks peab olema laekunud vähemalt 9 kuud enne sünnitamist riigikassase ka miinimum määras sotsmaksu.Üliõpilastel on vaja koolist saada päevase õppe tõend. Alaealiste emade emapalk tuleb nende vanematelt.

Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Mina_10dd Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2
Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Võrdse emapalga osas võiksin toetada.

Kuna lõpus on veel kaks ettepanekut mille osas ma ühte - alaealiste emade emapalk nende vanematele - ei toeta, siis jääb hääls saamata.

Hannes Toomsalu
21. jaanuar

sissetuleku säilitamine mitte palk lapse sünnitamise eest

Tegemist on hüvitisega, mitte palgaga. Samamoodi säilitatakse töötasu ajaks, kui inimene on haiguslehel ja see sõltub samamoodi töötasu suurusest. Siis peaks selle süsteemi ka ära muutma.
Aga sisuliselt tähendaks see muudatus, et kõrgema sissetulekuga naised loobuksid sünnitamisest või lükkaksid seda aina edasi.

Maris Juha
17. jaanuar

Vaieldav

Vaieldav teema eks? Kas siis mõni laps on rohkem väärt jne. Arvan, et aastaks peaks säilima vanemapalk siiski eelnevat töötasu arvestades. Edasi võiks kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni saada nt. minimaalselt miinimumpalka (see annaks võimaluse jääda lapsega koju tema elus oluliseks arenguperioodiks). Vanemapalga mõte on säilitada perele sama elustandard ka siis, kui pere otsustab lapse saada. Saab ka teistmoodi aga usun, et nõustute- see ei ole diskuteerimise teema. Emapalga min. tõstmise ohuks üldse on see, et nii mõnegi jaoks on laste saamine on päris tulus sissetulekuallikas ning alustab tootmist... vastutamata tagajärgede eest. Siinkohal ei ole lapsed enam võrdses seisus. Ja veel: siinkohal mõtleb ema, kes eelnevalt teenis riigile väärikat raha, miks see ema kes eelnevalt ehk nii palju või üldse mitte ei panustanud, peaks saama sama tasu. Mingi erand võiks olla maapiirkondades elavatele peredele (usun, et see võiks mõjutada positiivselt ka muid probleeme). Vaieldav küsimus eks?

Leana Rannula
14. jaanuar

Tekiksid lastevabrikud

Lastele antava raha saavad tegelikult nende vanemad ja võrdsustaval raha jagamisel tekib eelis vaesematele. Neil tekib kiusatus lapsi toota ja oma toodangu eest saadavast rahast elada. Vaesed meie riigis aga tähendavad reeglina asotsiaale. Seega oleks selle ettepaneku tagajärjeks massiliselt asotsiaalseid lapsi kellest kasvavad samasugused täiskasvanud. Laekunud sotsiaalmaksu miinimummäär ei ole siin piisav kaitse.

Tegelikult on vaja anda eelis hoopis rikkamatele. Rikkamatel vanematel on paraku võimekamad lapsed, rikkus näitab ikkagi ühiskonnas edukas olemist ja see on pärilik omadus.

Tarmo Kaldma
14. jaanuar