Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Aleksandr
Kirpu
13.01.2013

Regionaalpoliitiline maksupoliitika

Meie riigis on näha viimasel aastakümnel ettevõtete ja töökohtade loomist Tallinnasse ja selle lähedusse. See tähendab, et inimene, kes soovib oma majanduslikku olukorda parandada, kolib paratamatult sinna, kus on tööd. Meie riigis peaks olema maksusoodustused nendele ettevõtetele, kes tegutsevad väljaspool Harjumaad ja Tartumaad (mitte ainult registreerimise järgi, vaid ka reaalse tegutsemise järgi). Näiteks võiks olla nendel ettevõtetel ja seal töötavatel inimestel tulumaks 20% ja Harjumaal (ka Tallinnas) ning Tartumaal (ka Tartus) 24%. Ma tean juba ette, et selline poliitika Eestis ei läheks mitte kunagi läbi. Aga meie riigis on kombeks võrrelda ennast alati teiste heaolu ühiskondadega. Vaadake, mis toimub meie põhjanaabritel. Neil selline maksupoliitika täiesti toimib ja ma peaks seda õigeks. Muidu jookseb varsti 3/4 rahvast Tallinnasse ja ülejäänud Eesti jääb tühjaks.
Muidugi sellise poliitilise otsuse langetamiseks oleks vaja tõsist julgust!

Missing Missing Jaanus_nurmoja_2012_ruut Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kolkakoefitsent

Olen vist isegi kusagil välja öelnud, et vähemalt avalikus sektoris võiks kaaluda nn kolkakoefitsenti - palgalisa inimesele, kes on nõus minema kuhugi karulaande õpetajaks, politseinikuks vms. Põhimõttel, et mida "hullem kolgas", seda kõrgem palk samaväärse töö eest.

Jaanus Nurmoja
14. jaanuar