Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Vello
Paas
13.01.2013

Riigikogu saadikuile kõrgem vanuselävi: otsuste tegemisel on vaja elukogemust.

Seada Riigikogusse kandideerijaile vanuselävi, sest noored inimesed on uljad ja ei taju kahju suurust, mida valed otsused võivad põhjustada. Neile meeldib rohkem riskida ja seda soodustab võõraste vahendite kasutamine. Minimaalne vanus võiks olla 35 kuni 40 eluaastat. See piirab ka "elupõliste" saadikute tekke, samuti "poliitbroilerite" liiga varase tegevuse.

Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Olev_06.11.08-1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Missing Koala Jaak_haud Mina Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Alger Missing
Imgp0026 Marektamm-5 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Untitled Missing Missing Missing Missing Missing Urmokybar_net
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Saadiku koht ei muutu isiku põhiliseks elatusallikaks.

Noor ja ambitsioonikas inimene saab saadikuks, puuduvad tal veel: elukogemus, varasema tööga loodud mõningane materiaalne kindlustatus, väljakujunenud OMA seisukoht nii poliitikas, kui ühiskonna sotsiaalse arengu suundade osas, ja palju sarnaseid aspekte mis piiravad isikul pelgalt südametunnistuse ja sotsiaalse ÕIGLUSE järgselt tegutseda.

Vello Paas
14. jaanuar

Analoogid otsustusvõimest elust enesest.

Liiklusõnnetuste statistika näitab, et kõige paremini saavad liikluses hakkama 35 kuni 50 aastased inimesed, sest nad suudavad teha kiiresti õigeid otsuseid tuginedes suurele kogemustepagasile.
Kuna poliitikas nii kiire ei ole, kui liikluses, siis sobivad sinna ka vanemad inimesed, sest neil reageerimisaeg pikeneb aga kogemuste hulk aina suureneb.

Tuleb meenutada, et hõimupealikud olid samuti vanemaealised ja nende otsused olid tehtud soovist tagada hõimus hea elu ja järjepidevus.
Noored seda ei mõista, või ei aktsepteeri, sest lastes isikliku kasu nimel põhja ühe hõimu tekib neil materiaalne pagas, millega pääseda teist hõimu juhtima.

Vello Paas
15. jaanuar

Vanuselävi peab olema

Inimesel, kes võtab vastu nõnda vastutusrikkaid otsuseid nagu riigikogus peab olema teatud elukogemus aga samuti ka töökogemus mõnel elualal. Kui need puuduvad siis mille alusel otsus tehakse?

Alger Tammiste
13. jaanuar

Noorte esindatus

Ettepaneku loogika on arusaadav, kuid kas pole Riigikogu puhul oluline ka see, et seal oleks esindatud erinevad inimesed, sh. noored? Praegu moodustavad 1975. aastal või hiljem sündinud liikmed parlamendi koosseisust u. 20%, mistõttu ma ei pea Riigikogu liikmete liigset noorust probleemiks.

link: www.riigikogu.ee/index.php?id=31678

Urmo Kübar
13. jaanuar