Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Aivar
Naudi
13.01.2013

Keelata ministritel sekkumine ministeeriumide personalipoliitikasse.

Viimastel aegadel püüavad ministrid sokutada ministeeriumidesse tööle erinevatele ametikohtadele endale sobivaid inimesi, kes ei oma nimetatud ametikohale sobivat haridust ja teadmisi. Nende isikute sobimatus on viinud ja viib ka edaspidi suurte segaduste ja kahjudeni erinevates ametkondades. Näiteks, momendil kavandatav siseministeeriumi ametite peadirektorite täitmise kavad väljaspoolt ametkonda tulevate isikutega võib viia selleni, et ametikohale võib sattuda riigi huvisid eirav persoon, kes oma tegevusega võib palju kahju tekitada. Arvestades sellega, et minister oma ministeeriumis omab suurt mõjuvõimu siis on tal suhteliselt lihtne oma huve realiseerida, samal ajal kui ta tegelikult oma tegevuse tagajärgede eest ei vastuta. Sellest tulenevalt on vaja igati takistada poliitiliste persoonide sekkumist personalipoliitikasse.

Missing Facebooki_uus_pilt Missing Missing Jaanus_nurmoja_2012_ruut Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Mina_10dd 2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 201209mini Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud 12231033_kmwre2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Marektamm-5 Missing Missing Fotod_061
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Toetan ettevaatlikult

Tegelikult on jama, kui boss ei saa omale alluvaid valida. Aga antud juhul ei ole boss oma firmas, vaid "meie firmas". Samas on meil mure ametnike politiseerumisega - millest loen välja, et ministrid (pollitilised) persoonid, loodetavasti mitte "broilerid", pole päris vabad (erakonna nõunikest) oma valikutes. Seega võiks personali hindamine jääda tõesti kanslerite osaks. Minister määrab poliitika, kansleri mure on meeskond, kes viiks selle ellu,aga tingimata vastavalt seadustele ja puhaste kätega.

Madis Sulg
14. jaanuar