Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Nagunagu Tõnu
Jürjen
13.01.2013

Aktiivse kodaniku käsiraamat + baaskursus

Kaasata on väga raske kodanikkonda, kes ei taha või ei oska kaasatud olla. Igas kohalikus omavalitsuses võiks läbi viia aktiivse kodaniku baaskursusi ja anda osalejale kätte käsiraamatu konkreetsete tegutsemisvõimalustega.

"Ole aktiivne kodanik!" ei ole hea nõuanne inimesele, kes ei tea, millised on tema võimalused sellekohaseks tõhusaks tegutsemiseks. Paljud meie inimesed ei tea, et neil on võimalik teha teabenõudeid ja märgukirju ning neil on õigus saada neid puudutavatele küsimustele vastuseid. (Kõrgharidusega riigiaparaadiga kokkupuutujatel on seda raske mõnikord ette kujutada ning siis suhtutakse kummastusega sellesse, et kommentaariumid on halvustavat täis.)

Sisukate ettepanekute tegemine nõuab mitte ainult probleemist teadlik olemist, vaid laiemat teadlikkust ka kontekstist ja sellega piirnevatest küsimustest. Tavaliselt on see info kusagil olemas, aga seda on raske leida. Seda tuleb õppida leidma ja teadjamatelt küsima, vajadusel ka nõudma.

Loomulikult peaks sellekohane ettevalmistus algama juba koolieas, aga miks mitte pakkuda huvilistele võimalust end arendada selles, kuidas olla konstruktiivselt aktiivne ja sirgeselgne kodanik.

Missing Img_9504 Missing 0013aba9-acea-440a-95cc-2e6518eaee4e_12 Andres_base Jaak_haud Heli_koit Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile