Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Vambola
Ird
14.01.2013

Ettevõtluse kasum peaks jääma Eestisse!

Ettevõtluse kasum peaks jääma Eestisse. Ettevõtluse kasum kuulub ettevõtja omanikule. Välisfirmade omanikud maksavad palgaraha Eestile, kasum kulutatakse välisfirma huvides, reeglina mitte Eestis. Eesti ettevõtjad kulutavad oma kasumi Eestis ja sellega rikastavad meie riiki.
Ootus on, et majandusanalüütikud ja meedia näitaksid kasumei suurusi eraldi Eesti ettevõtjatel ja välismaistel omanikel. Milline % on Eesti kasumil välismaise kasumi suhtes. See näitaks Eesti oma majanduse olukorda ja eestlaste peremeesteks saamise protsenti.

Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Aivar Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Dsc_0014 Missing Missing Missing Missing
Missing Vello Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Seadusandlikkus mõttes ei saa selle ettepanekuga midagi teha

Sest nagu autor isegi ütleb: "Ettevõtluse kasum kuulub ettevõtte omanikule". Kompensatsiooniks siinse ettevõtluskeskkonna ja füüsilise taristu kasutamise eest nõuab riik ettevõtjalt maksude maksmist. Kui seda ausalt tehakse siis oleks ettevõtjalt täiesti alusetu nõuda kasumi etteantud raamides kasutamist, see oleks sunnismaisuse nõue sisuliselt. Vastuhäält ei pane ma ainult sellepärast, et statistilises arvestuses võib sellisel näitajal mingi väärtus olla ja kuigi pealkiri seda ei ütle, jääb mulle tekstist selline mulje, et sellise statistilise näitaja sisseseadmist autor just taotlebki.

Marek Kruusenvald
14. jaanuar

Ebaõiglane

Tõesti kuulub iga tulu selle tulu teenijale. Ka eestlastel on välismaal ettevõtteid, neist kõige tulusam vist hetkel Tederi kaubanduskeskuste kett. Võrdsuse printsiibi kohaselt ei tohiks ka tema siis oma tulu Eestisse tuua. Ei ole hea ja tegelikult vist tekitaks ainuüksi sellise eelnõu menetlusse võtmine rahvusvahelises mastaabis probleemi.

Mark Muru
14. jaanuar