Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Hanno
Kross
14.01.2013

Ärme muuda midagi

Praegune rahastamissüsteem on üks maailma läbipaistvamaid - kõik on avalik ning perioodiliselt peavad erakonnad komisjonile tegema aruandeid. Viimased muudatused erakondade rahastamises on olnud head. Minu soovitus on kaaluda muude ettepanekute hulgast ka mitte muuta olemasolevat süsteemi, probleemi ei ole. Muutmine muutmise pärast ei pruugi paremat tulemust anda.

Hea on, et rahvas mõtleb kaasa ja tunneb huvi, kuid kahtlen, et paljud on avalike aruandeid jms erakondade rahastamisest lugenud. Praegune süsteem toimib hästi ning tasub tegeleda küsimustega, mis pikemajaliselt Eestit mõjutavad, mitte langeda päevapoliitiliste kemplemiste lõksu. Erakondade rahastamissüsteemi muutmine ei lisa väärtust Eestile ei lühiajaliselt ega pikajaaliselt.

Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Skype_olev Ristopilt_mg_3108tihe Missing Mina Missing Missing Mina_ise Triin_veber Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Maksumaksja raha pole turvas,et seda tuulde loopida

Mul on igast sendist maksumaksja rahast kahju,mida vastu minu tahet külvatakse piinlikkust tundmata 4-jale erakonnale kulutamiseks.Nende ministrite ja teiste esirääkijate ülbe suhtumine ühiskonna rahulolematuse tänavatelegi tõi.Kui erakonna kasvatus nii vildakat käitumistt toetab,et ministrikohalt väljavilistatu selle asemel et ,mehena tunnistada oma vigu ja valetamist ning otsida turumajanduses uut välja väljakutset , rahulikult RK-sse tagasi jalutab,no siis mille eest sellistele maksumaksja raha kulutada!Tuletan meelde,et möödunud aastal raisati RE raha neile 5,4 miljonit!Sellest oleks 3600 koolilast 300 päeva iga päev 5 Eurose lõuna saanud!Ei saanud lapsed seda lõunat ja ei saa ka sel aastal ,sest see läheb neljale RK erakonnale.7% meist elab alla vaesuspiiri aga nende 4-ja erakonna moraalinormid lubavad selle rahulikult vastu võtta,ja meile demokraatiat õpetada!

Toomas Laanpere
27. jaanuar

Probleemi olemus on palju sügavamal.

Parteidele jagatav raha ei ole riigieelarvega võrreldes nimetamisväärne,aga selle raha eest teevad kartelliparteid ühiskonnale mõõtmatult suuremat kahju.Kahju suurust on raske hinnata.Hinnaks võib olla iseseisva Eesti riigi kokkuvarisemine.Meile on vaja selliseid parteisid, mis teevad poliitikat eesti rahva huvidest lähtudes. Taoliseks tegevuseks ei ole erti palju raha vaja. Eelarvest antava raha hulka tuleb vähendada niisuguse määrani,et sellest piisaks ainult eesmärgipäraseks tegevuseks.

Toivo Kalmo
27. jaanuar