Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Vello
Paas
14.01.2013

Riigipoolne rahastus ainult parlamenti pääsenud saadikutele kulude katteks.

Minu ettepanek oleks: valimiste riigipoolne rahastamine toimub peale valimisi ja rahastatud saavad ainult nende saadikute kulud (proportsionaalselt kogutud häältega) kes pääsesid parlamenti. Riigikassa raha on meie kõigi, eesti inimeste, raha ja me tahame et sellest tasustatakse ainult valimised võitnud ja rahva poolt piisavalt usaldatud isikud. Me ei ole nõus luhtunud üritajatele ja peibutuspartidele valimistel osalemise eest kulusid hüvitama. SEST ettevõtjana ma ei ole nõus kõikidele hinnapakkujatele maksma, kui vaid ühe käest ostan kauba!
Parteide rahastamise (annetused, pangalaenud, liikmemaksud ja muud partei kassasse tehtud sissemaksed, ka välisriikidest) seaduskohasuse kontroll anda KAPO pädevusse õiguskantsleri egiidi all. Sellega peaksime vähendama erakondade mõju kontrollorganile.

Missing
Missing Missing Missing Missing Marektamm-5 Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Nagu Missing Mina Missing Mina_ise Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

See oligi minu poolne väheke intrigeeriv ettepanek

et elavdada arutelu ja leida vastust küsimusele, kas rahvas on nõus kinni maksma valimistel konkureerinute ja võitnute kulutusi. Eriti veel apoliitilise kontrolli all.
Tänan teid kõiki, kes on poolt või vastu hääletanud!
See vist ongi üks selle aktsioon eesmärke - leida enamuse arvamus.
Aitähh!

Vello Paas
16. jaanuar

Läbimõtlemata mõte

Esiteks praegune rahajagamine toimubki PEALE valimisi (lihtsalt jagatakse mitme aasta jooksul peale valimisi). Teiseks toimubki rahajagamine hetkel eelkõige võitjate vahel (st selleks et saada toetust peab olema ületanud vähemalt mõneprotsendise künnise). Kolmandaks - sellisel juhul ei pääseks väikeparteid kunagi riigikokku, sest kogu raha läheb alati olemasolevatele võitjatele.

Mihkel Mikkelsaar
14. jaanuar