Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Toomas
Vimberg
15.01.2013

Keelustada seadustega pankade sisuline püramiidskeem

Viimase paari aasta jooksul on Eestis ca. 4000 pere oma kodust ilma jäänud, sest ei suudeta pankadele eluasemelaenu tagasi maksta. Laenumaksete tasumisega on probleeme ligi viiendikul eluasemelaenu võtnud eestlastel ning pangad suurendavad jõudsalt sundmüükide arvu.

Sundmüük ei kata kogu laenu vaid müüakse nii kiirest ja odavalt kui võimalik ning laenuvõtja peab sama surnud hobust veel aastaid edasi maksma (pank tahab kogu laenusummat tagasi saada). Seega on pank võitnud mitte kahe vaid lausa neljakordselt, sest sundmüügist ostetud vara finantseeritakse tõenäoliselt uue laenuga. See on sisuliselt püramiidiskeem ning ilmselgelt on see võlakriis pankade huvides. Nemad genereerivad sundmüükidega raha.

Seepärast teen ettepaneku seadustega keelata finantsasutustel sundmüügi korral võla katteks võlgnikult enama raha küsimine kui sundmüügist saadakse. Loomulik oleks, et kui sa varast ilma jääd, siis vabastatakse sind ka selle varaga seotud kohustustest.

Kogu vastutus ei pea laenuvõtjatel olema, vaid ka pangad on selles tehingus kaasosalised. Või teistpidi öeldes, pangad ei pea alati võitma. Pankade kohus oli kindlaks teha, kas laenutaotleja on võimeline laenu tagasi maksma või ei. Kui nad seda valesti hindasid, siis pole see laenuvõtja süü.

Paljud lapsevanemad käivad võlgade teenindamiseks kaugel välismaal tööl ning lapsed veedavad oma lapsepõlve vanematest eemal. Andke tagasi noorte perede lastele nende lapsepõlv ning lõpetage ära eestlaste võlaorjus.

link: www.epl.ee/news/eesti/taismahus-mullu-kaotasid-eestlased-pankadele-ligi-900-kodu.d?id=65524420

Missing Nimeta Missing Aivar Missing Missing 621144_10151050001828279_339163825_o Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile