Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Toivo
Kalmo
15.01.2013

Kui kandidaat saab alla 5% lihtkvoodist,siis hääled partei ühiskatlasse ei lähe.

Ettepaneku mõte on suurendada poliitilist konkurentsi.Senini on suured parteid läinud valimistele nimekirjadega,milles on 125 kandidaati.Valimistel on osad kandidaadid saanud ainult mõnikümmend häält,aga kui needki hääled kokku liita,siis parteile ühtteist koguneb ja paar broilerit saavad jälle mandaadi.Seega on suurparteidel põhjendamatu konkurentsuieelis. Väikesemad ei suuda nii suuri nimekirju välja panna.Minu ettepaneku rakendamisel lõpeks taoline tilkhaaval häälte kokkukorjamine.

Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Koala Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2
Mina_2 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kõik on süsteemis kinni

Ma toetan ideed. Kui oleks üks valimisringkond ja sellest pääseksid edasi enim hääli saanud kandidaadid, siis ju ülekanduvaid hääli ei oleks ja ei tuleks. Sellisel juhul pole ettepanekul jumet. Kui aga võrrelda tänast olukorda ja sinu pakutut ning muid variante pole, olen kahe käega poolt. Ehk kõik siin maailams on suhteline.

Hannes Toomsalu
23. jaanuar

Poliitika on meeskonnatöö.

Hannes,tänane olukord on tõesti vilets,aga selles pole süüdi poliitkute koostöö kui selline.Praeguse koostöö eesmärk ei ole ühiskonna teenimine,vaid ühiskonna arvel isiklik rikastumine.Meie eesmärgiks ei tohi olla mitte koostöö kui sellise lõpetamine,vaid meil on vaja lõpetada kuritegelik koostöö.Arvan,et kui rahvas toetab mõnda mõttekaaslaste seltskonda,siis on mõistlik,et selle toetuse toel vähemalt mõni esindaja mandaadi saaks.Siis jõuavad seltskonna ühiselt väljatöötatud ideed esindaja kaudu riigikogusse ja saavad sealset otsustusprotsessi mõjutada.Kui niisuguse võimaluse ära võtame,jõuavad riigikogusse ikka ja alati ainult vanad ja tuntud näod,kellel ammu enam uusi ideid pole.

Toivo Kalmo
19. jaanuar

Tegemist on tänase olukorra täpsustamisega

Pooldan, et hääled üle ei kandu

Hannes Toomsalu
18. jaanuar