Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Jaan
Jüring
15.01.2013

Kõigi eelnõude ja tariifide väljatöötamisel kaasata juhtivate teadlaste ja/või spetsialistide arvamusi, nagu Vooglaid, Kunnas, Vare, Toots, Aasmäe jt.

Kui Valitsus ei ole eelnõudele või tariifide(näiteks veeteede tasu) esitamisel lisanud vastavate teadlaste ja/või spetsialistide arvamusi, siis nõuda seda.

Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Andrus_indrek_aija_p%c3%a4rnu_rand_1 Missing Missing Harda_(5) Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing
Missing Marektamm-5 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Spetsialist on siiski vajalik

Kas või juba selleks, et tema abiga saab teada, kui koormavaks muutub maksu tõstmine tootjale? Kas sellest tulenevalt kohaliku tootja konkurentsivõime langeb, või ei suuda ta enam hädavajalikku kasumitki teenida ja lõpetab tegevuse hoopiski. Kõik selline arutlus maksu tõstmisel on hädavajalik, sest tootjalt küsides ei saa õiget vastust.

Vello Paas
20. jaanuar

Seadus ja tegelikus vastavusse.

Spetsialistide kaasamine seaduseloomesse on hädavajalik.Enamus seadusi haakub teatud eluvaldkonnaga,mida peab seaduseandja tahes tahtmata teadma.RK liige aga ei saa olla kursis kõigi eluvaldakondadega ning tihtilugu ei nähta probleeme,mis selle valdakonna majandamisega kaasnevad.Kitsama ringi(konkreetse valdakonna asjatundjaid) tuleb haarata töörühmadesse ja kuulata praktikute arvamusi. Kõike ei tehta raha eest! Kui on seadustes (ka määrustes ,juhistes ja juhendites) välistatud vasturääkivused on ka kergem läbi viia majandustegevust,mis toob konkreetsele isikule tasuvuse tagasi hoopis teisi teid pidi.Ei pea maksma palka ,võib teagvusi kompenseerida.

Sulev Puumeister
20. jaanuar

Kui eelnõude väljatöötamise protsess

muutuks täielikult läbipaistvaks ning nii eelnõu teksti endasse kui ka arutlusossa saaksid avalikult kaastööd teha kõik Eesti Vabariigi kodanikud, oleks täielikult tagatud ka vastava ala asjatundjate kaasatus.

Andrus Kallastu
16. jaanuar

spetsialist-poliitik

Paljud otsused on ehk kitsaid valdkondi puudutavad ja võimaldavad ka lihtsa lähenemise_ toetan-ei toeta.
Kui aga otsus saab olema poliitilisest valikust tingitud näiteks kas maksustada rohkem tarbimist või otseste maksude suurendamist, siis spetsialisti arvamus ei ole millegiga põhjendatav.

Margus Tilgar
20. jaanuar

Ettepaneku realiseerimise probleem

Kuigi mõte on hea, siis tekib küsimusi selle teostatavuse osas, s.t. kas nimetatud eksperdid on nõus pidevalt eelnõude valmimist konsulteerima, on nad ju kõik oma põhitööl hõivatud ja koormatud inimesed. Teiseks eeldab ettepanek, et praegu ekspertidega seadusloomes üldse ei arvestata, mis pole kindlasti lõpuni täpne. Kuid põhimõtteliselt tuleks erialase teadmise kaasatust seadusloomesse kindlasti suurendada.

Marek Tamm
15. jaanuar