Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Aivar
Bärg
15.01.2013

Miks alates 200 või 500? Olgu erakonna ehk MTÜ liikmetele piirarv kuni 200

Täna oleme niigi nö "verega" imenud endasse püramiidühiskonna ideaalid, et ikka kõrgemale ja kaugemale "pööblist" ...aga tiivad juba põlevad :)

See väike piirarvuga erakond olekski see tänase erakonna aktiivne osa (tõde). Kõik ülejäänud riigi kodanikud on ju kas toetajad või vastased. Kui liikmeskond ei suuda uusi või arenevaid ideid välja töötada tekib sisemine liikumine kus vähemaktiivsemad sunnitakse lahkuma aga see on juba erakonna enda siseasi kuidas.
Milleks vehkida tuhandete liimetega, kui need ei raatsi isegi liimemaksu tasudagi... mängime kongresse, talume piinlikke ühislaulmishetki ja siis ühiselt kõik poolt või vastu ideedele mille autoreiks on 10 inimest, no milleks see tsirkus?

Olgu selliste väikeste erakonnakeste suurtele ideedele rohkem portaale ja hääletusi, kasvõi seesama Rahvakogu võib selleks edaspidi saada.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Facebook Missing 12231033_kmwre2 Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Mida kõrgem püramiid seda kaugemal tegelikkusest

See oli esimese lause mõte.
Mida väiksem on töötav erakond seda efektiivsem ja seda madalam püramiid, juhtimist annab korraldada horisontaalselt, valdkonnapõhiselt, maatriksprintsiibil. Pole vaja iga jupijumala ette peasekretäri s...a eemalehoidmiseks.

Väike seltskond töötab efektiivsemalt, seda enam et ideedele antavad hinnangud on vabamad igasugusest parteilisest kuuluvustundest, survest .

Täna võib massiparteides genereerida suvalisi ideid ja kui need lasta "tehnoloogiapõhiselt" kongressile hääletamisele on garanteeritud 99% poolt häält:)

Aivar Bärg
16. jaanuar

Erakond peaks olema üleriigiline

Ei ole võimalik, et 200 inimest saaks kujundada poliitikaid, mis nii sisuskvaliteedis kui hõlmatuse ulatuses kataks nii seadusandliku kui täidesaatva võimu valdkonna teha vajavat nii, et see ka valijate silmis oleks või näiks teostamiseks piisav ja tasakaalustatud. Ja kuidas kataks selline erakond oma struktuuriga terve riigi? Või polegi piirkondlikud erisused ja vajadused vajalik sisend korraliku erakonna jaoks? Või hakkab erakonnakene tegema siis muudkui rahvaküsitlusi, et teada saada tegeliku valitsemise vajadusi? Millisest rahast selline organisatsioon suudaks kõiki vajalikke toiminguid tegevusi ülal pidada? Kulud hea organisatsiooni tegevusele pole üldsegi väikesed, ja ainult toetustele ei saa kuidagi ühtki organisatsiooni üles ehitada. Lisaks ei tekiks seda mõistlikku survestuist sisekonkutentsi näol. Ja ei ole neid 99% heakskiiduga otsuseid küll üheski erakonnas kuulda, olgu ta kuitahes liidrinäoline või 'tagatubadega', igasühes leidub erimeelsusi.

Toivo Laht
28. jaanuar