Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Eugen_veges_naermas Eugen
Veges
15.01.2013

Kontrollida erakondade nimekirjade vastavust tegelikkusele

Erakondade nimekirjad koosnevad kümnetest tuhandetest, kuid kaasarääkijate osa on neis kesine. Küsitlused kinnitavad, et erakonnas toimuvaga on kursis alla 10% parteilastest, kaasarääkijaid on veelgi vähem.
Võiksime läbi viia erakonnaliikmete loenduse, mis annaks ülevaate nimekirjade vastavusest tegelikkusele. Erakonnaliikmeks olemine on midagi enamat, kui vaid nimekirjas figureerimine. Nimekirjast kustutamine võib paljudele (eriti vanematele maainimestele) olla tülikas, mistõttu erakondade nimekirjad võivad koosneda suuresti „surnutest“ hingedest. Üldsus võiks teada, kui palju on erakondades ideelisi parteilasi, kelle nimel sõna võetakse.

Missing Ott_profiil Missing Missing Missing Eugen_veges_naermas Missing Missing Missing Mina_002 Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Rr_mini Mina Missing Missing Missing Missing Mina_ise Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Rahvakogu Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Erakond96
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Probleemile on lihtne lahendus.

Registreerimisi pole vaja.Rahastamise järelvalve komisjon teeb kindlaks,mitu liiget on ISIKLIKULT liikmemaksu maksnud.See arv ongi erakonna liikmete tegelik arv.

Toivo Kalmo
17. jaanuar

Eesti probleemid tulenevad otsustusprotsessist

Ühiskonnas langetab otsuseid väike grupp inimesi, kes komplekteerib suuresti ka esinduskoja isikkoosseisu, korraldab ühiskonnas toimivate mängureeglite kehtestamise. Sõltumatus – riigieelarvest ja sponsorlusest tagatud tulubaas, garanteeritud esindatus– soosib butafoorse demokraatia (tagatubadel toimivat) praktiseerimist.

Eugen Veges
15. jaanuar

Nimekirjades on palju tankiste

Toetan ettepanekut. Kui valimissüsteem toetab ja eelistab erakondi, siis on tasakaaluks vaja mehhanisme, mis tagaksid erakondade sisulise toimimise ning usaldusväärsuse. Paljud erakondade liikmed on unustanud või ei teagi ise, et ollakse erakonna liige. Nende nimel aga tehakse olulisi riiklikke otsuseid. Olen seisukohal, et nimekirjade tegelikkusele vastavust tuleks kontrollida.

Ott Köstner
16. jaanuar

Topeltnimekirjad ja surnud hinged

Tean mitut tuttavat kes on surnud hingedena mitmes parteis. Vaatamata sellele, et registrist saabus vastu et on kustutatud ERSP'st! Kuid IRL ja Ref peavad oma liikmeks! Millist parteid teenida?
Kuulutan välja enampakkumise!

Aino Sidorova
16. jaanuar

ehk siis perioodiline taasregistreerimine

Polegi vaja lugemist teha- perioodiline taasregistreerimine, mille käigus esitatakse ka laekumiste aruanne- kui liikmemaksude summa ei kattu tulebki liikmete arv korrigeerida

Aivar Bärg
16. jaanuar

ehk siis erakonnad väiksemaks

pole vaja illusiooni "tuhandetest", Riisalu siin räuskab ETV-s et Kesknädalat loeb 20 000 inimest- kas tuleb ka niipaljudelt ettepanekuid? Ei tule, tegemist on toetajaliikmetega või lihtsalt poliitikahuvilistega , tegelik tõde selguks ikkagi küsitlustel, hääletustel, olgu neid rohkem ja sagedamini!

Aivar Bärg
16. jaanuar