Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Tõnu
Veeremaa
16.01.2013

Taastada surmanuhtlus

Taastada surmanuhtlus tapmiste-mõrvad puhul, riigivara riisumise eest suurtes kogustes, kui riisuja pole võimeline riisutud vara tagastama(tagasi maksma).Nt. Viioli, 10 miljoni riisujad, pankade sihilikud pankrotti ajajad, ka Estonian Airi Nõukogu ja juhtkond.
Milleks neid veel maksumaksja kulul ülal pidada?

Missing Missing Missing Missing Top20 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Bunny1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing 68831_115390938524096_1664505_n Yyyyy
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Orjatöö ajad on läbi

Pikaajalisel vangistusel pole mingit õigustust ja orjatööga ei õnnestu tönapäeval isegi valvuri palka välja teenida. Kui isikut ei saa karistada vabaduses sest ta on ohtlik siis tuleb ta hukata. See ei ole karistus, lihtsalt probleemi lahendamine.

Aga valgekraed ei kvalifitseeru siia, neid saab muud moodi ka pahandustest eemal hoida.

Tarmo Kaldma
17. jaanuar

Surm on liiga lihtne lahendus.

Surmanuhtlus ei ole lahendus. Pigem peaks leidma lahendusi kuidas pikk vangistus (eluaegne vangistus) muuta ühiskonnale vähem koormavaks. Töö peaks olema kohustuslik, et vähemalt enda toidu ja valvamisraha välja teenida. Hea tööga oleks võimalik korvata kuriteoga tekitatud kahjud ja pikas perspektiivis ennast vabaks osta.

Toivo Einaste
16. jaanuar

???????( eelmine samasisuline argument kustus )

"Euroopa Liidu põhiõiguste harta sätestab igaühe õiguse mõtte-, südametunnistuse- ja usuvabadusele. See õigus kätkeb vabadust muuta usku või veendumusi, samuti vabadust kuulutada usku või veendumusi nii üksi kui ka koos teistega, avalikult või eraviisiliselt kultuse, õpetamise, tava ja kombetalituse kaudu."

Ei kutsu kedagi üles, aga argumkent on see, et kui kehtestatakse surmanuhtlus, siis süütu inimese hukkamine on käsitletav mõrvana, seega peab keegi kandma samaväärset karistust. Seega kui keegi mõistetakse surma valedele tõenditele tuginedes, siis tuleks loogiliselt hukata ka neid tõendeid esitanu, kui aga kohtunik määrab surmanuhtluse toetudes liiga nappidele tõenditele, siis vastutab kohtunik, sest tema on see kes hindab tõendite kaalu ning langetab otsuseid ja peab ka selle eest samaväärselt vastutama. Seega asi pole nii lihtne. Ainult sedasi ei langetata kergekäeliselt otsust. Kujutlege ette psüühilist piina, mida süütu inimene otsuse täideviimist oodates tundma peab.

Aare Sisask
23. jaanuar

......

Mis aga puudutab pankade pankrotti ajamist, siis siin on asi keerulisem, näiteks kui ma kutsun üles nn. pangajooksule, ehk kõiki oma raha pangast välja võtma, ning pank seeläbiu kokku kukub, siis pole süüdi mitte mina, vaid pank, kelle välja antud raha on katteta, ehk keda siis tapma peaks? Arvan, et suurte finantspettuste läbiviijaid tuleks kohelda vastavalt: võtta ära kogu nende maine vara ja jagada see pettasaanute vahel.

Tarmo Kaldale: kõik inimelud on võrdsed, ega pole rahas mõõdetavad. Probleemi lahendus oleks hukata ainult vaimselt haiged psühhopaadid ( näiteks Varvara tapja ), kuid maksejõuetute inimeste hukkamine nüüd kül mingit probleemi ei lahenda.

Toivi Einastele: vangide töölerakendamine võib omada teatud tervendavat mõju, kuid see ei tohiks olla liiga peale suruv, traumeeriv, et vabanenud vangidel ei tekiks allasurutud viha ühiskonnale "kätte maksta". Ning tapmise puhul pole võimalik end "vabaks osta", määravaks saab siin olla ainult psüühiline paranemine.

Aare Sisask
23. jaanuar