Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Boris
Kirt
16.01.2013

Valitud saadikuid/ministreid saab tagasi kutsuda kui seda toetab 5% valijatest.

Riigikogu ei ole koht 4 aastaseks mõnusaks äraolemiseks. Saadik peab tundma vastutust ja kohustust teha oma tööd kohusetundlikult, parimal moel ja vastavalt antud lubadustele . Valitud saadikuid/ministreid kutsutakse tagasi kui seda toetab 5% valimisealisest elanikkonnast.

Missing Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 0013aba9-acea-440a-95cc-2e6518eaee4e_12 Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Heli_koit Missing Missing Aarne_avatar Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Yyyyy Missing Vello Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Põhimõtet võiks kaaluda,kuid

selle teostamise mehhanim peab olema teistsugune.Konkreetsel saadikul on alati vastaseid rohkem kui pooldajad.Saadik on valitud mingist ringkonnast ja sellepärast peab määrav olema küsitlus selles ringkonnas.Üht saadikut ei saa küsitlusega isegi seal umbusaldada.Kui aga ringkonna kõigi saadikute toetus on madalaks jäänud,siis võiks ringkonnas küll uued valimised teha.

Toivo Kalmo
16. jaanuar

Kas ?????

Kas viis protsenti antud kandidaadi valijatest või viis protsenti kogu valimas käinud inimestest? Arvatavasti ei saa ükski kandidaat viite protsenti kogu valimas käinute toetust, ehk sedasi ei saa kedagi mitte kuidagi tagasi kutsuda!

Aare Sisask
18. jaanuar

Mida siis üldse otsustada saab?

Kas on olemas ka mingi analüüs, mis oleks uurinud kui suur on erakondadele/ministritele vastuseis? Kas üldse on olemas mõni selline erakond kellele antaks vastu hääli vähem kui 5%? Mis juhtuks sellise seaduse kehtimise puhul kriisisituatsioonis kus rahva arvamused on jagunenud 60 : 40? Kas kogu rahvas või valitsus peaks alluma 5% -le?

Kadri-Ann Gross
18. jaanuar