Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Vello
Paas
16.01.2013

Kaitseväe eelarvest tasuda nn. vanurite ja puudega inimeste häirenupu teenus.

Presidendi "Jääkeldri" kohtumisel kõne all olnud kaitseväe rahastamise vähendamine tekitas mõtte, et meie üksielavate vanurite ja puudega inimeste turvalisuse suurendamiseks (loe - ühe kõige haavatavama inimgrupi kaitsmiseks) kasutada mingi väike osa ülejäävast rahast nn. häirenupu süsteemi toimimiseks. See võib ka olla mobiilside firmade kaasamisel või muid kanaleid pidi, kuid tagama nendele isikutele vajadusel kiire abi nagu sõjaolukorras. Isikud, kes saavad sellist süsteemi kasutada, selgitatakse välja valdade sotsiaaltöötajate abiga. Ma usun, et seda süsteemi on nõus käigus hoidma Eesti Naabrivalve organisatsioon.
Selline süsteem peaks tagama suurema turvalisuse nendel isikutel äkilise haigestumise, ootamatu kukkumise, tulekahju, röövründe või tapmisohu korral.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Top20 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Riigikassale ei tohiks see kuigi koormav olla.

Ma arvan, et kui jätta üks soomuk ostmata, siis sellest rahast piisaks üleriigilise süsteemi käivitamiseks. Mobiilside firmad pakuvad vanuri telefone, milledel on tagaküljes juba vastav nupp olemas. Hulgiostu ja samast firmast sideteenuse ostu korral usun, et ühe telefoni hind jääb mõne euro piiridesse. Elisa firmaga on mul isiklikult sõlmitud liitumisleping, mille kuumakse on piiramatu kõneaja korral vaid 1 euro ja selle suudab teenuse kasutaja ise kinni maksta. Tugiisikute süsteem on ju sotsiaalhoolekand kaudu olemas.
Ma usun, et Politsei ja Päästeamet ühineksid selle süsteemiga meelsasti, sest üldjuhul on selle teenuse kasutajad juba telefoni numbri järgi positsioneeritud (üldiselt asuvad ühes ja samas kohas) ja neile on lihtsam abi osutada.
Kel tõsisem huvi, vaadaku Naabrivalve kodulehelt Häirenupp.

Vello Paas
17. jaanuar