Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
16.01.2013

Igas erakonnas ainult 5 palgalist ametikohta !!!

Poliitikast on TÄNASEKS tehtud väikese ringkonna ISIKLIK TÖÖHÕIVE !!! Tööd suht riigis vähe , selle säilitamisel ollakse võimelised ka meeletuteks TEGUDEKS ja AMORAALSEKS KÄITUMISEKS .

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Rainern%c3%a4gu Marektamm-5 Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Mulle ei meeldi piirangud.

Arvan,et ühest küljest peaks organisatsioonil olema võimalikult suur sisemine vabadus omi asju ilma võõra sekkumiseta otsustada.Teisest küljest jälle annab ühiskond parteidele raha poliitiliseks tegevuseks,aga mitte sahkerdamiseks.Sellepärast on õiglane kui riik raha kasutamisele ka tingimusi seab.
10 000 liiget on huumori valdkonda kuuluv number.Poliitiliselt aktiivseid on nendest vast kümnendik,aga ka nende tegevust peab korraldama.Ideaalis peaks korraldama nii,et kõik liikmete genereeritud ideed kasutaks partei seisukohtade kujundamisel ära.Arvan,et suures osas tehakse see töö entusiasmist ja tasuta. Tehnilisele tööle peab aga mõned inimesed palkama.Kas neid on vaja 5,6 või 7,seda ei oska lambist öelda,aga kindlasti mitte 20.Niisiis olen põhimõtteliselt nõus,et riik peaks mingi palgaliste töötajate piirarvu kehtestama,aga milline on põhjendatud ratsionaalne nr.,seda on ilma täpsema analüüsita raske öelda.

Toivo Kalmo
17. jaanuar

Aga miks 5?

Aga miks 5 ametikohta? miks mitte 3 või 10, 1 või 100. Kas 1000 liikmelise erakonna adminstreerimiseks piisab samast arvust inimestest kui 10000-se? Ma ei usu.

Mihkel Mikkelsaar
16. jaanuar