Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
16.01.2013

Lõpetame puuslikest poliitikute tootmise ja vanade kampsunite ...

igaveseks ajaks igavesti ERAKONDLIKU tsementeerimise Eesti poliitmaastikul. Siiber juba selles et ühed ja samad näod juba ligi 30-40 aastat poliitilise püüne pääl ! Ja siis tehakse tark nägu pähe et uut verd Eestis vähe juurde tulemas . Oma mõtetega ning PARTEI PEAVOOLU JA IDEEDEGA ÜKS-ÜHELE MITTEKOKKUMINEVAID erakonna aktiviste ei lasta juhtimise või kandideerimise ligilähedalegi.

Missing Mina_10dd Missing Mina_2 Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Marektamm-5
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Tänud Marek kuid vaidleksin vastu

Nimelt miks mitte siis nende "elukutseliste Riigikogujate" vältimiseks kehtestada osalemispiirang? Keegi siin allpool isegi mainis seda . Täitsa piisaks eneseteostuseks 2 riigikogu sessiooni. Ning siis võiks ta saadikumandaadi lõppedes edaspidi jääda parteistaabi juurde aktiivseks toetajaliikmeks või muuks asjapulgaks . Mitte aga juhtima erakonda juhatuse tasemel. Nõukogust saaks veel kuidagi aru. Egas siis komisjon otsusta - kes võib või mitte, ikka erakonna enda sisemaailm läbi oma erinevate valimiste. Kui ikka seadusega 2 korra lagi ees , siis rohkem nii avalikule püünele enam välja ei tuldaks. Ja uutel tulijatel oleks rohkem motivatsiooni ka ise pingutada valituks saamisel , mitte aga Riigikokku või kohalikku volikokku sisse libiseda mõne vana saadiku kukil.

Aivo Peterson
16. jaanuar

Teostamatu ettepanek

Kuidas teha kindlaks, kes on "puuslik ja vana kampsun" ja kes mitte? Selline sildistamine on paratamatult meelevaldne ja ei tahaks, et loodaks uusi komisjone, kelle eesmärk on otsustada, kas üks poliitik tundub veel kõlblik või "on parem enne" möödas. Kindlasti leiab parteilise sisedemokraatia edendamiseks adekvaatsemaid meetmeid.

Marek Tamm
16. jaanuar