Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Maria
Rahamägi
16.01.2013

Riigihanked mõõdukaks

Riigihanked tuleks teha kättesaadavaks ka väikestele ja kesmise suurusega ettevõtetele, muutes hanked väiksemaks ja spetsiifilisemaks. Näiteks terve hoone ehitamise või renoveerimise hanke asemel teha see eraldi siseviimistlusele, akende paigaldusele, katuse renoveermisele jne.

See lisaks küll paberitööd nii firmadele kui riigiasutusteke, kuid annaks võimaluse väike- ja keskmise suurusega ettevõtetel osaleda. Hanked muutuks seeläbi läbipaistvamaks, kuna tegelik töö tegija on tellijale teada, odavamaks, sest hanke võitev firma ei saa enam riigihanke rahade ja tegeliku töö tegija vahelt võtta, ning töö kvaliteet paremaks, sest töö teevad oma ala spetsialistid, mitte kõigetegijad.

Missing Missing Missing Missing Missing Yyyyy Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Vastus: Vastutust ei saa hästi jagada

Kas ei ole juba seda vastutusega jagelemist? Arvan, et kui hanked rohkem tükeldada ja spetsiifilisemaks muuta, on vastutajat just kergem leida, sest töö tegija ja tema ülesanded on hankijale teada. Suurhanke korral jagatakse projekt nagunii pisemateks osadeks, kuid siis ei pruugita töö tegelikku tegijat valida enam mitte hinna või kvaliteedi, vaid tutvuse järgi.

Maria Rahamägi
17. jaanuar

Vastutust ei saa hästi jagada

Olen kahe käega poolt, et riigihangete koostamisel tuleb need teha kättesaadavaks ka väikeettevõtetele kuid vastu ettepanekus kirjeldatud süsteemile kuna sel juhul hakkab mistahes problemide korral üks lõputu vastutuse üksteise kaela ajamine.

Mark Muru
16. jaanuar