Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Yyyyy Aare
Sisask
16.01.2013

Riigipalgalised vabastada maksudest: lõpetada raha ühest taskust teise tõstmine!

Idee on valitsmiskulude kokku hoidmine ja igaugu vahendajetele raha kantimine ühiskonnas. Näiteks kui riigipalgaline, kes saab niikuinii oma palga rahva maksudest, peab maksma mingeid makse, siis läheb see tema "maksuraha", mille ta niikuinii on juba rahva maksudest saanud uuesti panka ning jõuab lõpuks ikkagi samasse kohta, ehk riigi maksutuludesse tagasi. Ainus kes sellisest asjast võidavad ongi kõikvimalikud pangad, kuid riigi ametnikele annab see asjatut tööd ja koormust juurde ( rehkendada seda ühest riigi taskust läbi kasumit koorivate vahendajate teise taskusse raha tõstmist ). Kui mõnele ühe ajukääruga inimesele tundub, et "siis hakkavad ametnikud saama rohkem raha" ja et "kõik peaks olema võrdsed", siis nende rahustuseks võiks asja nii korraldada, et ametnike palka vähendatakse selle jagu, kuipalju nad seni pidid maksma raha maksudeks. Nii saaks vähendada mõtetut tööd tegevate ametnike hulka ja panna nad mingit reaalselt vajaliku tööd tegema. Iseasi, kas riigikogulased seda tahavad, sest mõnus on ju oma heale tädipojale määrata näiteks "ministri abi" töökoht, ning ministriabile määrate veel omakorda ministriabi-abi ametikoht. Ehk kas me leiame riigist tahet asju optimeerida ja ratsionaalsemalt korraldada.

Missing Missing Missing Yyyyy
Missing Missing Jaanus_nurmoja_2012_ruut Missing Missing Marektamm-5 Eugen_veges_naermas Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Missing Missing Missing Ristopilt_mg_3108tihe Missing Missing Missing Mina_ise Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Nagu arvata oli, ei saada vist asjast aru...

Ja seda seepärast, et ühe kääruga inimesed ei saa aru, et sedasi koorib riik rahva käest varjatuna maksutulu, sest kui ametnik ( kes ei tooda midagi ) peab oma palgalt makse maksma, siis tegelikult maksavad ametniku maksumaksmise kinni maksumaksjad /( reaalse väärtuse tootjad ) oma maksudest, ehk üldist maksukoormust on sellejagu vaja tõsta. See on ka põhjus, mis riigiisad ei taha kuuldagi ametnike ning riigimeeste maksude kaotamisest. Toome ühe näite:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/soomes-kaalutakse-presidendi-palga-maksustamist-mis-viiks-langetamise-asemel-hoopis-selle-tousuni.d?id=65537266 Soomes kaalutakse presidendi palga maksustamist, mis viiks langetamise asemel hoopis selle tõusuni
"Presidendi maksukohuslaseks muutmine viiks aga tõenäoliselt palgatõusuni, et tema netosissetulek selle all liiga palju ei kannataks. Et säilitada netosissetulek 126 000 eurot aastas, tuleks presidendi palk tõsta 261 000 euroni aastas." Ühesõnaga püüdke nüüd ise mõelda.

Aare Sisask
17. jaanuar

Rein Pihlarile

Mismoodi neid maskuerisusi "administreeritakse", seleta mulle. Kui makse ei maksta, siis ei ole ka "administreerimist". Ehk sellejagu on vähem riigiametnike vaja, kes asjatut "administreerimist" toimetaksid. Mu väide ongi selles, et kaotada ära ühest taskust teise tõstetavate maksude "administreerimine" ja lisaks mõtetule ametnikutööle makstakse kõikvõimalikele erapankadele riigi ühest taskust teise tõstmise ülekannete ja arvelduste jne. eest. RIIGIAMETNIK EI OLE REAALNE MAKSUMAKSJA, ISEGI KUI TA PALGAST ARVESTATAKSE MAHA NN."MAKSUSID" ( lihtsalt rumalate emotsioonidele mängiv rahvaga manipuleerimise ja lollitamise tegevus ), SEST RIIGIAMETNIK EI TOODA MINGIT REAALSET VÄÄRTUST MIDA MÜÜES TEENITAKSE RIIGI KASSASSE RAHA, RIIGIAMETNIK SAAB OMA TASU MAKSUMAKSJALT KES MIDAGI REAALSELT TOODAB JA VÄLISMAALE MAHA MÜÜB, ET EESTISSE TULEKS RAHA MIDA RIIK SAAKS KASUTADA!!!!!!!!!!!!!

Aare Sisask
17. jaanuar

Odavam

on raha ühest taskust teise tõsta kui maksuerisusi administreerida.

Rein Pihlar
16. jaanuar