Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing K ä r t
Kuks
07.01.2013

Iga Riigikogu valimistel osalenud erakond peaks saama riigieelarvest toetust

Organisatsiooni sh erakonna toimimiseks on vaja teha kulutusi. Tuhande või natuke suurema liikmeskonnaga erakonnal on peaaegu võimatu ainult liikmemaksudest oma organisatsiooni üleval pidada ja arendada. Samas on erakonnaseaduse alusel tal õigus oma maailmavaadet tutvustada ja poolehoidjaid värvata. Tal on samasugune õigus maksumaksja rahale nagu riigikokku pääsenud erakondadel. Toetus võiks olla proportsionaalne saadud häältega.

Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Headless Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Facebooki_uus_pilt Missing Missing Missing Missing Missing Toomas-kymmel Missing 39107090296 Missing Missing Missing 68831_115390938524096_1664505_n Kaido Missing Missing Missing 35847_1460452522091_1556774901_1137943_381776_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Lauri_m6ek Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Poliitiline tegevus ei ole ainult erakonnaliikmete erahuvi.

Ühiskonnale on tähtis,et “turule” jõuaks võimalikult palju ideid,et nende hulgast kõige paremad välja valida.Sellepärast peab riik erakondi toetama.Ainult liikmemaksudest ei jõua partei isegi tillukest kontorit ülal pidada.Mõistagi ei tule anda raha projektiparteidele,kes on saanud all ühe % toetust.Olen aga Taavi ja Aroga nõus,et sisutühjade kampaanialoosungite treimiseks riik erakondadele raha anda ei tohi.Riik peaks ise kõigile kandidaatidele võrdse kampaania korraldama

Toivo Kalmo
08. jaanuar

Soodustab aferistlike üritusi

Esimene eeldus peaks olema, et valmistel osalemise ja oma nn maailmavaate tutvustamise kulu vajadus oleks viidud minimaalseks (piirangud reklaamile kuni teatud liiki reklaami keelutamiseni, lagi valmiskulutustele per erakond, käsiraha süsteemist loobumine valimisnimekirjade esitamisel jne).
Praktika, kus iga erakond või seltskond, kes moodustab erakonna saab riigilt automaatselt toetust, loob pinnase aferistlikele üritustele. Asi peaks olema seotud ikkagi valmistulemustega ja teatud künnise ületamisega.

Taavi Miku
08. jaanuar

Pole põhjendatud.

Maailmavaate tutvustamiseks on Eestis erakondadel suurepärane võimalus - avalik-õiguslik TV ja raadio. Erakonnad on näidanud, et "maailmavaate tutvustamine" kujuneb reaalsuses arutult kalliks sisutühjade loosungitega lehvitamiseks ja raha kantimiseks erakonnaga seotud meedia-reklaamiettevõtete kaudu. Need on arutult suured summad, mida praegu erakonnad riigieelarvest saavad ja surve DASA jms skeemide läbisurumiseks on ilmne tõend erakonnajuhatuste ahnusest.

Argo Võ•igemast
07. jaanuar