Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_2 Hannes
Toomsalu
16.01.2013

Riigiametnikud ei tohi kuuluda erakonda.

Põhjendus:
1. Võimuerakondade vahetumise tõttu võidakse välja vahetada ka võtmeametnikud kuna ametnik võib kuuluda konkureerivasse erakonda ja ei tarvitse „valitseva“ erakonna poliitilisi juhiseid arvestada.
2. Meie rahvaarv on liiga väike selleks, et hakata valimistulemuste järgi ametkonda vahetama. Meie oma inimressursi poolest ei suuda USA-d järgida.
3. Ametnik peab olema neutraalne ja pakkuma välja riigile, mitte oma erakonnale, parimaid lahendeid.

Missing Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Vello Missing Facebook Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Missing Skype_olev Missing Missing Erakond96 Mina Missing Missing Missing Mina_ise Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mati2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Marektamm-5 Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Aa0114715
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Mihkel,kui see on isikuvabadus,

siis miks Presidendilt ja sõjaväelastelt
on nende isikuvabadus ära võetud?

Toivo Kalmo
17. jaanuar

Lisaks riigiametnikele ka linnapead

Ka linnapead ei tohiks kuuluda erakonda, eriti suurlinnade meerid, sest nemad kasutavad sel juhul linna rahalisi vahendeid oma erakonna huvides. Näited: Tallinna TV, sünnipäeva-preemiad pensionäridele, tasuta linnatransport ainult OMA inimestele.

Karl Samuel
23. jaanuar

Erakonnas olemine on isikuvabadus

Erakonnas olemine on isikuvabadus, kuid kindlasti ei tohiks isiku erakondlik kuuluvus olla takistuseks ega soodustuseks ametikohale määramisel ja sellega nõustun. Ehk siis ametnike valik ei tohiks sõltuda poliitilisest juhist (va. kantslerite tase)

Mihkel Mikkelsaar
16. jaanuar

Pole vahet, kui vahetamise põhjus olemas

Esiteks, kui pollitjuhtkonnale ametniku töö ei meeldi, siis ei oma suurt vahet, kas ta kuulub ka kusagile poliitilisse tugi - või vastu vaatesse. Teiseks, eks ikka iga ametnik peab ju tegema valikuid, ja need on kas 'etteantud teemal' ja vajavad ainult tehnilist lahendust või peab pakkuma vähe poliitilisema, aga sel juhul peab tal enesel ju olema mingi väljakujunenud pildi nägemine. Täiesti nõus, et õigusnormid peaks olema sellised, et ei oleks võimalik kasvõi jokk-viisil lihtsalt ametnikust lahti saada. Ei näe vahet, kas ametnik on ka erakonnastunud, kui tal on väljakujunenud vaated. Parima lahendi jaoks peab ju olema ka mingid vaated, prem kui veel erinevate kompromiss. Seega pigem küsimus selles, kui dialoogialdis ja avatud mõtlemisega on ametnik, seda erakondlik kuuluvus alati ei mõjuta. Ja ega see voolavus ametnike hulgas nüüd ka ainult valimistsüklite järgi jookse ...

Toivo Laht
28. jaanuar