Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_2 Hannes
Toomsalu
16.01.2013

Taastada võimude lahususe printsiip

Vabariigi Presidendi ettepanekul nimetab Riigikogu ametisse Riigikohtu esimehe, Eesti Panga nõukogu esimehe, riigikontrolöri, õiguskantsleri ja kaitseväe juhataja. Need institutsioonid peavad olema sõltumatud poliitilistest võimumängudest ja jõujoontest. Valitsevast erakonnast (koalitsioonist) sõltumatu president võiks parandada olukorda. Ilmselt on ka teisi võimalusi kuidas tagada nende institutsioonide sõltumatus.

Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Yyyyy Mina_2 Missing Facebook Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Minu arusaam sellest ettepanekust.

Ma saan aru, et kõiki neid mittepoliitilisi ametikohti täitma asuvad isikud pannakse ametisse tegelikult järelvaliku alusel poliitilise võitluse võitnud erakondade poolt (riigikogu enamusparteid) ja nad pääsevad valikust läbi juhul, kui nad on igati sobivad enamusparteide vaadetele. Vähemusparteid (riigikogu künnist mitte ületanud) ei pääse oma sõna sekka ütlema ja opositsiooni hääli jääb väheks.
Seega on need mittepoliitilised kohad täidetud valitsusparteidele meelepäraste inimestega.

Vello Paas
17. jaanuar

Pealkiri on üle minu mõistuse ;)

Missuguste võimude lahusust te taastada tahate?

Meil on olnud üldiselt normaalsed presidendid, kes pole kõike endale ette antut kohe seaduseks lasknud saada ja sama ka ilmselt ametisse nimetamistega.

Missuguseid meetmeid te siis rakendaks nt EP nõukogu esimehe valimiseks/määramiseks? Korraldate referendumi, sest üks konkreetne isik (president) ei sobi teie meelest seda ettepanekut tegema?
Minu meelest on võimud üpris lahus ja hõõrumisi on viimasel ajal rohkesti olnud, kuid on ikka edasi liigutud ka. Kas ma eksin?

Kai Kaarna
17. jaanuar