Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_2 Hannes
Toomsalu
16.01.2013

Erakondade liikmete arv arvestatakse vastavalt tasutud liikmemaksule.

Põhjendus: Täna on erakondades palju liikmeid, kes enam erakonna tegevusest osa ei võta ja liikmemaksu ei tasu. Erakondade liikmete arvu kasutades manipuleeritakse valijate arvamuse kujundamisel.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Eugen_veges_naermas Missing Missing Missing Olev_06.11.08-1 Missing Mina_2 Missing 2003.01.20.passipilt Maikel_msn_49 Missing Missing Missing Missing Missing Rr_mini Missing 12231033_kmwre2 Missing Missing Missing Mina_ise Missing Missing Missing Photo Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mati2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Skype_olev Missing Aa0114715
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Siim Aid

Teatud (mitte eriti koormava, kuid regulaarse) liikmemaksu olemasolu aitab erakonda vabaneda 'surnud hingedest' ja nendest, kes mitte maailmavaate, vaid hetke-emotsiooni ajel või paari õlle väljategemise eest erakonda sattusid. Või nendest, kes kusagilt kõrtsist parteikongressile hääletama toimetati. See muudab erakondade maastiku selgemaks ja liikmeskonna arvukusega seotud argumendid kaalukamaks, erakondade tegeliku toetuse arvu mõõdetavamaks. Viimast siiski vaid juhul kui ei ole tegemist mõne meedia poolt marginaliseeritud (loe: pidevalt tambitud) erakonnaga (nagu nt. Keskerakond), millesse kuuluvust või mille toetamist on paljudel piinlik tunnistada, kuigi nad vastavat maailmavaadet jagavad, jagamata igakord selle erakonna üksikpoliitikute tegutsemist ja motiive.

Siim Aid
20. jaanuar

Liikmemaks on universaalseim kohustus, eristab valijast

Iga organisatsiooni tegevuseks on vaja vahendeid, ennekõike peaks need tekkima liikmete panusest. Seega peaks olema liikme panus organisatsiooni tegevuse tagamiseks üks universaalsemaid likkmekohustusi üleüldse, mistahes ühistegelikus vormis. Kuna erakond pole äriühing, siis siin hea idee ei peaks olema organisatsioonile vahendite saamise allikaks (tuluallikaks) nagu äriühingus, seega ei saa ta ka olla liikme kohaseks panuseks üksi ideed. Ideid on ka valijail, kes ei organiseeru. Liikmemaksuta organisatsioon on kui grupp üksiktegijaid, miks peaks neid valija ühe tervikunak käsitlema.

Toivo Laht
28. jaanuar