Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Vaesuse leevendamise reaalne maksupoliitiline meede.

Vaesusriski süvenemine viitab Riigikogu passiivsusele nimetatud küsimuses. Vaesuse leevendamise meetmena tuleb kasutada reaalselt maksupoliitilisi meetmeid - tulumaksuvaba miinimum peab vastama üksikisiku ja leibkonna reaalseks väärikaks äraelamiseks vajalikule minimaalsele sissetulekule. Riigi poolt on ebaeetiline koguda makse kodanikelt, kelle sissetulek ei võimalda perekonna elementaarseid kulutusi (eluasemekulud, riided, toit, transport, kool, huvialaringid) katta. See meede võtaks osaliselt üle sotsiaaltoetuste jagamise kuluka mehhanismi funktsiooni, vähendaks formaalset ja kulukat mõttetust avalikus halduses.

Nologo Missing Missing Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Widescreen_(8)_3 Toompeal Img_7421 Missing Missing Missing Missing Missing Top20 Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Passipilt_eero_rang Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Missing Pilt
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Jürgen Ligi avastas meetme

http://uudised.err.ee/index.php?06270741

"Rahandusminsiter Jürgen Ligi on jõudnud veendumusele, et tulumaksuvaba miinimum peab hakkama Eestis tõusma."

Ütlen ainult niipalju, et väga aeglaselt jõuab praeguste valitsuserakondadeni arusaam ja soov reaalselt vaesusega tegeleda. Kui tulumaksuvaba miinimumi nüüd päriselt tõstetakse, siis on sellest kasu vaid juhul, kui see tõuseb kordades reaalse väärika toimetulekupiirini - alla 400-500 eurost tulu tulumaksustada on kindlasti endiselt ebaõiglane, kuna selle rahaga ei ole võimalik tänases Eestis ära elada. Teiseks, sellest meetmest on kasu vaid juhul, kui valitsus ei tõsta kaudseid makse - aktsiisid, riigilõivud jne.

Argo Võ•igemast
21. jaanuar

Jürgen Ligi uued väljakutsed

Selle rakendamine annaks parlamendil lõpuks ometi näidata neilt nii kaua oodatud hoolivust vähekindlustatud kaaskodanike,sh lapsed,inimväärsema elamise vastu.Samas ehk tiivustaks parlamendi riigimehelikumalt mõtlevat osa tegutsema riigi toimimiskulude vastavusse viimiseks muutuva demograafilise ja majanduse olukorraga.St kohustama rahandusministrit koos SA-ga selgitama maksumaksja rahast palgasaajate täpse arvu sõltumata nimetustest,paiknemise ja kulu nendele.Lisaks selgitama kulud lugematute fondide ja kanalite kaudu. Naljakamad näited nagu poliitikute filmikunstihuvi või R.Maruste 2012 lemmikuks olnud 900000-ne DASA,mis pälvis küll ühiskonna pahameele aga aastalõpus vaikselt hoopis väljamaale jagati.Selle alusel saab vabaneda mõttetutest ja vähetähtsatest kuludest ning kate Võigemast ettepanekule ongi olemas.Raha jääks ülegi.Tean kui vastumeelne see teema riigikogulastele ja ~6 miljonit maksumaksja raha saavale 4-le erakonnale on aga teeme koos selle mõtte neile südamelähedaseks!

Toomas Laanpere
21. jaanuar

Meil on väga erinevaid omavalitsusi

Kui võtta nii, et kui selline asi tehtaks siis jääks väga palju maa omavalitsusi oma tulubaasist ilma. Pigem peaks tõstma miinimumpalka ja laiendama riiklike toimetulekutoetusi. Üksikisiku tulumaks on üks väheseid makse millest peetakse ülal kohalikke omavalitsusi.

Mati Kukk
23. jaanuar