Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
17.01.2013

Dešifreerida meie kõikidele poliitikutele sõnade tähendus – OMA KÕIKIDE....

TEGEVUSTE,OTSUSTE AVALIK-ÕIGUSLIK TUNNETUSLIK LÄBIPAISTVUS ...
Täna on tunne et praktiliselt kõik poliitikud (v.a mõne meeldiva erandiga) ja eelkõige ERAKONNAD ISE pole täiel rinnal aru saanud mis tähendab oma tegemiste ja otsuste õigusliku TUNNETUSE vajalikkust ja just selle OOTUST avaliku ühiskonna poolt . Täna on ümber Eesti poliitilise maastiku liiga palju sellist mis riivab avalikult Eesti inimeste ÕIGUSLIKKE OOTUSI. Näiteks Kreekale rahaeraldised, riigiettevõtete juhtide megapalgad , riigiettevõtete kontrollimatud rahapriiskamised , pidevad koondamised ja kokkutõmbamised Eesti sisejulgoleku vallas , poliitikute isiklikud rahapööritamised erasektoris (Autorollo näite põhjal) , nn.Kallase afäär, Eesti Panga rahalised arusaamatused , erakondade rahastamised , kolmanda sektori ehk poolpoliitiliste MTÜ-de ja muude SA –ste utoopiliste rahapööritamise mõttekusest, jne jne. Siit saaks teemat edasi arendada juba üleriikliku poliitilise AUKOHTU kaasamisse :
ÜHTNE üle-Eestiline POLIITIKUTE AUKOHUS KÕIKIDE Eesti parteide esindajate näol
Ja siit saaks juba edasi minna poliitiku poolt allkirjastatud eetikakoodeksist tulenevate nõuetega :
https://www.rahvakogu.ee/ideas/631-kaitumiskoodeks-teha-riigikogulevalitsusele-ja-presidentuurile-kohustuslikuks

Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Missing
Fotod_061 Yyyyy
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Nu dajosh , Aare

Väga hea komment, naersin kohe südamest vastu ööd ... Tegelt ka . Aga see ongi tänaste poliitikute selline käitumismall - tee tark nägu pähe ning kasuta võõrsõnu , siis õnnestub ennast vähetaiplikumatele ilgelt targana eksponeerida. Äkki valivadki ära.

Aivo Peterson
21. jaanuar

Tegelikult

tuleks dešifreerida kõigi poliitikute sõnavõtt inimesele mõistatavasse Eesti keelde, sest kuigi valitsus püüdleb Orwelliku ühiskonnakorralduse poole, pole nad koolidesse veel uuskeele kursusi sisse seadnud, ning seetõttu ongi teemadest rääkides asjast aru saamine jäänud kitsalt juristide, pankurite ning poliittegelinskitele, ehk nad räägivad justkui salakeeles. Kui pika pusimise peale nende jutu mõtte ära mõistatad, siis avastad, et selle oleks inimkeeli saanud paaru lihtlausega ära öelda. Musternäidis uuskeele valdamise alal on paraku Sven Mikser. Tema sõnavõttudes mõistmiseks tuleb ajus kohe teine käik sisse lükata, aga võibolla ongi probleem hoopis minu aju võimekuses, mitte tema väljendusoskuses.

Aare Sisask
18. jaanuar