Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Ott_profiil Ott
Köstner
17.01.2013

Rahva virtuaalne osalemine Riigikogu istungitel

Luua selline interneti keskkond, mille kaudu saaksid kõik kodamikud osaleda ID kaardi abil Riigikogu istungitel ning hääletada menetluses olevate eelnõude poolt või vastu. Esialgu oleks selline rahva hääl Riigikogule nõuandev. Tulemusi kuvatakse Riigikogu saalis suurel ekraanil. Saadikud saavad süsteemi kaudu hea ülevaade sellest, millistel seisukohtadel konkreetsetes küsimustes rahvas on ning kui suurt avalikkuse huvi iga menetluses olev teema äratab. Samuti oleks väga informatiivne võrrelda saadikute ja rahva hääletustulemusi.

Aa0183157 Missing Ott_profiil Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Yyyyy Missing Vello Missing Missing Missing Jaak_haud Heli_koit Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Mati2 Missing Missing A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7
Rainern%c3%a4gu Missing Rr_mini
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Riigikogu.info

Kui selle teostamiseks läheb, siis pakun tasuta välja mulle kuuluva domeeni...riigikogu.info

link: www.riigikogu.ee

Meelis Kaldalu
22. jaanuar

riigikogu.info (vs. ee-)

Tähendab, et juhul kui see idee läheb teostusse nn. shadow parliament meetodil

Meelis Kaldalu
22. jaanuar

See oleks sisuliselt reaalajapetitsioon

Sisuliselt poleks see küll rahva demokraatlikult kaalutud hääl, kuid nii saaks tavainimene ilma professionaalseid meediamulle tekitamata Riigikogu liikmetele otse märku anda, et mõni seaduseelnõu läheb neile korda. Kui ikka igapäevaselt hääletab kaasa mõnikümmend inimest, aga vahel tõuseb arv sadadesse, siis paneb see (hetkeks) mõtlema saadikud ja kirjutama meedia. Mis on iseenesest oma suhtelises süütuses positiivne hoob... Välja arvatud see, et ka neid sadu hääletusi saab genereerida mõni opositsioonipartei oma liikmetega kampaaniakorras (aga kas on üldse midagi, mida niimoodi mõjutada ei saaks --- ja on see üldse halb?). Siin aitaks selgust hoida see, et need ID-hääled oleks nimeliselt avalikud nagu Rahvakogu poolt/vastu hääled.

Märt Põder
29. jaanuar

Oleks huvitav lugeda ka vastuargumente

Millised võiksid olla argumendid selle idee teostamise vastu?

Ott Köstner
17. jaanuar

Tõesti hea mõte!

Vastuargumente pole, kuid kui vaja võib need välja mõelda.

Aare Sisask
17. jaanuar

Kommentaariks Rein Rauale

Interneti ja isegi ID kaardi kasutamist ei saa tänapäeval enam nimetada mingiks eriliseks "tehniliseks oskuseks". Keskkond peab olema muidugi kasutajasõbralik, aga see on tehniline detail.

Nõustun sellega, et tõenäoliselt kasutavad sellist hääletamise võimalust rohkem need, kes on konkreetset teemast huvitatud. Aga see on ju kaasamise üks eesmärkidest - anda teemaga seotud isikutel võimalus oma arvamust väljendada.

Ott Köstner
18. jaanuar

Seonduv ettepanek

Seonduv ettepanbek - rahvaalgatuse korras eelnõude esitamine Riigikogu menetlusse.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/793-rahvaalgatuse-korras-eelnoude-esitamise-voimalus-riigikogu-menetlusse

Ott Köstner
18. jaanuar

See ei oleks "rahva" hääl.

Vastuargument on see, et niisugusel kujul saadav pilt ei ole mitte rahva, vaid (1) piisavalt hea tehnilise oskusega, st põhiliselt noorema põlvkonna ja (2) piisavalt vaba aega omava seltskonna hääl. Samuti läheks inimene sellele saidile siis, kui hääletatakse just teda otseselt mõjutavat seadust (nt kõik üliõpilased üliõpilastoetuste puhul jne). Nii, et tegemist ei oleks "rahva" häälega, kuigi seadusandjale jäetaks selline mulje.

Rein Raud
18. jaanuar