Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Rein
Ets
17.01.2013

Üksikkandidaatidele piirkondlikud ühisnimekirjad

Üksik- ja kodanikeühenduste kandidaatidele erakondadega võrdsete võimaluste loomiseks luua põlismaakondade piiridega ühtivates valimisringkondades (kuus maakondlikku ringkonda + Tallinn), lisaks sealt pärinevate erakondlike kandidaatide nimekirjadele, üksikkandidaatide koondnimekiri. Väiksemate kodanikuühenduste ja üksikkandidaatide nimekirja esinumbrite järjekorra koostaksid kandideerijad omavahelisel kokkuleppel, mis näitaks samas ka nende koostöövõimekust. Üksikute põikpäiste paiknemise võiks määrata loosiga. Lisaks traditsioonilistele erakondadele osaleks valimistel nendega sisuliselt võrdsetel alustel maakondlik-ringkondlikud Dissidentide Ühendused ja nende koondnimekiri. Nende valimisdebattidel esinevateks osavatest demagoogidest „eestkõnelejatest“ puudust küll ei tule. Eestkõnelejateks trügivad muidugi ka kõikvõimalikud intrigaanid ja aferistid. Oma sõnaosavust saavad demonstreerida Tarand, Strandberg jt.
Riigikokku valituna saaks „Dissidentidest“ üksikkandidaadid liituda „kaasatud liikmetena“ valitsuskoalitsiooni moodustava fraktsiooniga. Nii oleks üksikkandidaadid parlamendis kõige „mõjukamalt“ esindatud. Mõni neist võiks olla isegi tehnokraadist minister. Kaasamisel tuleks selgelt sõnastada koalitsioonileppes kajastuv ühisosa ja võimalikud erimeelsused.
Samuti võiks koalitsioonileppes kajastada ka ühisosa opositsiooni jäävate erakondade programmidega.

link: www.rahvakogu.ee

Missing Eugen_veges_naermas
Missing Fotod_061 Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Valimissüsteem peaks tagama võrdsed võimalused.

Erakondade programmid koosnevad vastuolulisest sõnademulinast - eelistused ei klapi, tervikuna pole need teostatavad. Programmide koostamisel ei lähtuta maailmavaatest, vaid võimule saamisest. Eesmärgid ja vahendid on sassis.
Valikuid tehakse informatsiooni põhjal, mida ammutatakse suuresti meedia vahendusel. Ühisraha eest parteipoliitika ülistamine ja üksikkandidaatide laimamine komplekteerib esinduskoja enesekesksetest isikutest, kes eelistavad ühisele heaolule isiklikke mõnusid.

Eugen Veges
17. jaanuar

On nii poolt- kui vastuargumente.

1.Kandaadid et tohi end ise nimekrja sättida.Pingerida tuleb teha pärst vastavalt isiklikult kogutud häältele.
2.Nimekirjadese ei tohi panna vastandlike vaadetega inimesi.
3.Mõistlik oleks kui sarnaste vaadetega üksikkandidaadid teeksid valimisliidu,aga seda peavad nad ise tegema.Keegi võõras nende eest otsustada ei tohi.

Toivo Kalmo
20. jaanuar