Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Yyyyy Aare
Sisask
17.01.2013

Vähendada Eesti, kui Euroopa ühe kõrgeima maksukoormusega riigi maksukoormust

Ning muuta eesti maksusüsteem KOHALIKELE ettevõtjatele talutavamaks, sest praegu on see ju talumatu, nagu ma mitmeltpoolt ( näiteks Nõmme raadiost ) kuulnud olen. Seevastu välispankade väljaveetav tulu tuleks maksustada. Ning kaotada tuleks vaesemat elanikonda ostuvõimetuks muutev käibemaks, mille arvelt võiks kasvõi tulumaksu, ehk otseseid makse veidike tõsta. Sest kui keegi poest midagi osta ei jõua, siis pole poel ka käivet.

http://www.opleht.ee/admin/pages/preview/?archive_mode=article&articleid=5843 Kui inimsõbralik on Eesti maksusüsteem? Reede, 19. august 2011 Autor: Andro Roos "Kui arvestada, et sotsiaalmaks on 33%, tulumaks 21%, kogumispensioni makse 2%, töötuskindlustusmaks 1,4% + 0,6% = 2% ja käibemaks 20%, saame juba neid maksumäärasid kokku liites tulemuseks, et Eesti inimesel on maksuameti ees 78% eest kohustusi. Näeme jämedat vastuolu ajakirjanduses esitatud suhteliselt tillukeseks väidetud maksukoormusega."

http://www.eesti.ca/eesti-madal-maksukoormus-on-maailmapanga/article38074 Eesti madal maksukoormus on Maailmapanga aruande kohaselt müüt. 30 Nov 2012 "Prantsusmaa juhtiv majandusajakiri Contrepoints http://www.contrepoints.org/20... toob välja Maailmapanga poolt koostatud analüüsi. Uuringus selgub, et Eesti maksukoormus jääb alla vaid Itaaliale ulatudes 67,3 protsendini. Eesti kuulub kõrgelt maksustatavate riikide hulka koos Itaalia, Prantsusmaa, Belgia, Austria ja Rootsiga."

Missing Missing Missing Aivar Missing Yyyyy Missing Missing Missing Facebook Missing Rr_mini Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile