Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
17.01.2013

Eesti poliitmaastiku PÄÄSETEEKS OLEKS TÄIELIK RESTART ehk ..

... ehk ERAKORRALISED VALIMISED . Vaadetes eilset ETV ühiskondliku saadet „Foorum“ - üritasin leida seda vähestki iva lootuses, et poliitikud on mõistnud selle Rahvakogu ettepanekute tegeliku , rõhutan veelkord tegeliku vajalikkuse tähendust - mitte aga kui poliitikutele ebameeldivalt pealesunnitut kohustuslikku tegevuskava. Kukkus aga välja selline saade kus üks osapooltest emotsioneeris pidevalt , teine rohkem noogutas kaasa ning kolmandad küll üritasid ennast näidata muutuste toetajatena, kuigi küll jah - poliitiliste erakondade tagatubade suunistest juhindudes. Kohati oli lausa valus vaadata kuidas saatejuht üritas tänaseid poliitikuid suunata sisuliste teemade arutelule nagu kassipoegi keda pannakse ninapidi piimakaussi et õpiksid iseseisvalt toituma. Üldiselt ürituseks see jäigi ning saate algul tõstatatud küsimused jäidki edasi õhku rippuma. See oli väga ilmekas näide tänast poliitilisi ringkondi halvanud tõbest ehk POLIITILISEST ÄPUNDUSEST. Oma suutmatusest võtta vastu eelkõige OMA RAHVA ja RIIGILE VAJALIKE (kohati ka hädavalike) riigimehelikke ning eelkõige OMA SÜDAMETUNNISTUSEST LÄHTUVAID OTSUSEID.
Isegi täna on mitmed ajakirjanikud minult küsinud – milleks need kogused ettepanekuid? Aga selleks eelkõige et täna on mul peres kaks väikest last kasvamas ja mul EI OLE VASTUSEID MEID HOMMSEL PÄEVAL EES OOTAVATEST ARENGUTEST RIIGIS kus me elame ja makse maksame. JA SEE EI OLE mingi PETERSON AIVO isiklik ühiskondlik RISTIRETK tänase ummikusseisva poliitsüsteemi vastu . See on KOGU RAHVA ANTIPOLIITILINE RISTIRETK nn.pehkinud kinnise parteisüsteemi vastu. Mind ei rahulda ainult teadmine et homme on meil jätkuvalt väikese võlakoormaga riik ja oleme demokraatlikus (demokraatlikult suunatavalt juhitavas?) riigikorralduses. Ei huvita ka mind isiklikult see nn.rahvalik libakuulsus – aga eelkõige ning ainult eelkõige huvitab mind homne ümbritsev elukeskkond ja selle sees olevad protsessid. Selline tunne et Eesti ühiskonnas on TÄIELIKULT KÄRBUNUD VÕIME SOTSIAAL-POLIITILISE OLUKORRA ANALÜÜSIKS. Majanduslikust mõtlemisvõimest pole mõtet siinkohal isegi mainida !!! Kui eilne Foorumis esinejate tase oli parteilise mõttemalli kopeerimine ehk poliitlise Eesti eliidi peegelpilt siis mul on tõsiselt kahju nendest kes täna siin RAHVAKOGU keskkonnas omi mõtteid avaldavad. Ja Eestit aitab sellisel juhul ainul sügav kirurgiline vahelesegamine ehk KAPITAALNE EUROREMONT, kui ehituslike termineid kasutada. Ja tuleb nõus olla küll ühe saate osaleja arvamusega et see mis oli hea 20 aastat tagasi ei pruugi seda olla tänases kiiresti muutuvas keskkonnas, isegi vastupidi . See võib olla riigi reaalse eksistensi ja stagnatsiooni mootoriks.

Missing Missing Jaanus_nurmoja_2012_ruut Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Facebook Missing Nagu Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Missing Missing Missing Vello Fotod_061 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Hetkel pole erakorralistest valimistest kasu.

Toolid tõstetakse pisut ringi ja sama valelik poliitka jätkub.Uusi valimisi on mõtet teha alles pärast poliitilise süsteemi kapremonti.Mismoodi see remont aga täpselt välja peab nägema,seda me veel ei tea.Alles kogume ettepanekuid.Kui ükskord remondikava valmis saame,siis tuleb kõige suurem mure,kuidas sellele seaduse jõud anda.

Toivo Kalmo
17. jaanuar

ON KÜLL KASU ... ja veel kuidas!

Esiteks poliiteliidil tuleb kiiresti jalad kõhualt välja tuua rahvasekka tormata oma eelistusi tõestama . Las näevad ka lõpuks realiti kuias rahvas tegelikult elab.
Teiseks opositsioon haistaks võimule pääsemise võimalust ning loodetavalt aitab see neid fokusseerida omi tegemisi.
Kolmandaks on see hädavajalik kuna Eesti ühiskonna tänaste arengute jätkamise puhul ei vea süsteem ilma vastulööki andmata järgmiste Riigikogu valimisteni välja.
Erakorralised valimised annaks poliitilise ja sotsiaalse ühiskonna korrastamiseks nn.armuaega.

Aivo Peterson
18. jaanuar

Riigikogu koosseis

mis toetas ESM-iga liitumise otsust ei ole usaldusväärne.

Rein Pihlar
18. jaanuar

Heade mõtete koht

Parim, kui überparteigenossed, lugedes rahvakogu sissekandeid, mõistavad, et nad võiks omavahel kokku leppida vabatahtliku laialiminemise koos järglasparteide juhtkondades mitte kandideerimisega. Kaalukuselt järgmine võimalus oleks kokkulepe tabude restardiks: Savisaar, Astmeline Tulumaks, 2% riigikaitseks, Vanemahüvitise ülempiir jne. peaks olema vabalt diskuteeritavad teemad.

Urmas Kaio
18. jaanuar