Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Skype_olev Olev
Talumaa
18.01.2013

Astmelise tulumaksu küsimus rahvahääletusele!

Kuna poliitikutel ja valitsuse liikmetel puudub õigus rahvalt nõu küsimata otsustada nii olulist küsimust, mis puudutab igat maksumaksjat, pensionäri ja toetuse saajat, teen ettepaneku panna astmelise tulumaksu küsimus rahvahääletusele.
Me tahtsime vabaks, me olime nõus sööma kartulikoori, me tahtsime Euroopasse, me peame ka saama kõik koos enamuse muude soovide täitumise.
Rahvas ei ole rumal, küsime rahva käest!

Missing Rainern%c3%a4gu Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Olev_06.11.08-1 Missing Missing Missing 2003.01.20.passipilt Missing Vello Missing Missing Skype_olev Missing Missing Heli_koit Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_10dd
Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0114715
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Astmelisel tulumaksul on kaks positiivset momenti!

Esiteks saaksid enamkindlustatud maksumaksjad näidata üles solidaarsust (inimesed vajavad heategusid), teiseks tooksid vähemkindlustatud elanikud suureneva sissetuleku (olude sunnil) koheselt tagasi käibesse, elavdades sellega koheselt majandust käibemaksu tõusu kaudu!
Enamkindlustatud elanikkond, investeerides ülejäägid nt kulda ja kinnisvarasse, pidurdab majanduse arengut. Raha ei liigu, seetõttu pooldan astmelist tulumaksu!

Olev Talumaa
20. jaanuar

Vastus Toivo Kalmo’le

Hr Toivo Kalmo seisukoht on nüüd teada, aga vaatame asja teisest küljest.
Kui maksudebatti peab pidama ainult parlament, siis otsigu parlament omale teine rahvas, kellele oma himudest jahuda. Eesti maksusüsteem on praegu rikaste paradiis ja seda tuleb muuta nii, et nälgivad inimesed ei peaks toimetulemiseks alandavaid avaldusi kirjutama.
Kui põhiseadus ei luba maksuküsimusi referendumile panna, siis tuleb muuta põhiseadust. Põhiseadus on rahva jaoks, mitte vastupidi!

Olev Talumaa
25. jaanuar

Olen nõus ja lisan hiljem ka selle protseduuri...

kohta ka ühe ettepaneku. See võiks olla selle sügise üks küsimustest kogu paketist mis oleks vaja üldisele hääletusele panna.

Aivo Peterson
18. jaanuar

Põhiseadus ei luba maksuküsimusi referendumile panna.

Küsimus ei ole mitte astmelises tulumaksus kui sellises,vaid selles,millised need astmed on.Praegu on meil kaheastmeline tulumaks (astmetega 0 ja 21%).Tulumaks pole üldse nii tähtis kui sellest räägitakse.Eesti on Euroliidus Itaalia järel kõige kõrgema maksukoormusega riik (kogukoormus üle 80%).Selle asemel,et astmete ümber jahuda,peaks tähelepanu pöörama hoopis tesitele maksudele (sotsiaalmaks,käibemaks,aktsiisimaks,riigilõivud).On veel varjatud maksud,mis tulevad eelarvesse riigi äriühingute kaudu (näit. EE dividendid).
Maksudebatti tuleb pidada siiski parlamendis.Oh,saaksime me ometi rutem omale Parlamendi!

Toivo Kalmo
24. jaanuar