Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Rr_mini Rein
Raud
18.01.2013

Lisada valimissedelile võimalus hääletada kõigi vastu

Valijal võiks olla õigus kirjutada valimissedelile ka number null - hääletan kõigi vastu. See tekitaks olukorra, kus tegelikult "väiksema halvana" võimule pääsenud erakond ei võiks käsitleda nõnda antud hääli kui poolehoidu oma programmile ning võimule pääseks vaid tegelike poolthäälte läbi. Samuti tõstab selline süsteem ringkonnas isikumandaadi saamiseks vajalike häälte arvu ning praeguse süsteemi säilides väheneks sellega oluliselt üleriigiliste nimekirjade kesk- ja tagaosasse jäävate kandidaatide võimalus Riigikokku pääseda.

Missing Missing Marektamm-5 Eugen_veges_naermas Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Mina Missing Missing Missing Missing Missing Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_10dd 76052_10150134996984908_7612480_n
Aa0183157 Ott_profiil Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Miks mitte tühihulk nulli asemel?

Lisaks võiks muuta valimise seadusi sellisel viisil, et kui vastuhääletanute hulk ületab poolthääletanute hulga, siis valimistulemuste alusel esindusorganit ei moodustata ning korraldatakse uued erakorralised valimised (koos uue kandidaatide registreerimisega). Uute valimisteni on jätkuvalt ametis vanad rahvaesindajad - töö ei seiskuks.

link: muasaasu.wordpress.com/

Kaarel Vaidla
31. jaanuar

Reinule ...

Kust kommentaarid ? Ega mitte kuskilt Londoni asüülist või mõnest kohalikust kinnimajast? Hirm tuli peale kui hiljuti ühe Ansiplase suuläbi uudis läbi käis et riigiametitele olevat nagu Tõnismäel asuvast ühe sekti kontorist lausa ukaaz või käsulauad Teie kohta välja antud, et tulevad selga istuma ehitusliku hanketingimuste "nagu vägivaldse muutmise" , tõlgendamise üle.

Aivo Peterson
18. jaanuar

Võimalus on praegugi olemas

... tõmmates numbri kohale risti. Sedel läheb rikutute kirja, mis teeb sisuliselt sama välja. Mina nimetan seda "tühja hääletamiseks" ja mõnigi minu tutvusringkonnast on selle põhimõttega ühinenud, selle asemel, et valimistele minemata jätta. Aga nõus Reinuga, et see seadustaks sellise lahenduse ja suurem osa valijaid hakkab selle mõttest aru saama. Seetõttu vähenevad ju hääli saanute häälte protsendid. Ja kui see 0-häälte % piisavalt suureks kasvab, siis on valitsev ladvik sunnitud juba midagi ette võtma.

Vello Järverand
18. jaanuar

Pigem siiski igale valijale üks poolt ja üks vastu hääle.

Pooldan siiski rohkem enda tehtud ettepanekut, et igal valijal oleks 2 häält - üks poolt hääletamiseks ning teine vastu. Kaasatakse kohe need inimesed, kes ei soovi oma poolt häält kasutada. Samas oleks selline süsteem tasakaalus. Korraga kõigi vastu hääletamine ei ole tasakaalus. Samuti ei sobi see meie ringkondade süsteemiga.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/876-igal-valijal-kaks-haalt-uks-poolt-ja-teine-vastu-haaletamiseks

Ott Köstner
18. jaanuar