Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Toivo
Kalmo
07.01.2013

Valimiskampaaniad

Et vähendada kõlvatut konkurentsi valimistel,tuleb valimiskampaaniad teha riigi kulul.Selleks esitavad kõik kandidaadid spetsiaalsele kampaaniaks moodustatud riigiettevõttele oma valimisprogrammi,CV ja foto.Need andmed avalikustatakse spetsiaalsetel stendidel ja veebilehtedel.Koostatakse ka vastav trükis,mis saadetakse soovijatele postiga koju.Kandidaadi valimisprogrammis peab olema sisuline tegevuskava,mida saadikuna tähetakse hakata ellu viima.Sisutühje loosungeid ei avaikustata.Seega minu ettepanekud:

-valimiskampaaniaid teeb riik.Riik annab kõigile kandidaatidele võrdse võimaluse omi ideid tutvustada.Selleks kasutatakse avalikõiguslikku meediat,eraldi valimisteks tehtud internetilehti ning spetsiaalseid trükiseid ja stende.

-kampaania ajal ei tohi kandidaadid teha reklaami kommertsmeedias ega avalikus ruumis.Lubatud on individuaalne suhtlemine valijatega.

A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7 Missing Missing Missing Missing Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Missing Mati Missing Missing Missing Missing Missing Missing Kaido Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Showpic3.php Missing Missing Tonis_tyyr Missing Missing Aivar %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Jaak_haud 38525_423999983933_1630783_n Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

KOV ja venelased

Vastavalt põhiseadusele on Eesti Vabariik loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel tagamaks Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas ja hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Teadmata põhjusel on aga kohaliku omavalitsuse valimisel hääleõigus antud ka mitte-kodanikele. Narvas, Maardus, Kohtla-Järvel, Jõhvis jm on võimul venelased.

Eesti pealinnas, Tallinnas on juba üle kümne aasta võimul Venemaa mõjuagent - Edgar Savisaar.

Käesolev initsiatiiv tähendab Eestimaa venelaste käest tagasi võtmist: kohaliku omavalitsuse valimise seaduse kooskõlla viimist põhiseaduse ja keeleseadusega - mitte-kodanikelt hääleõiguse ära võtmist.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1103-kohalike-omavalitsuste-valimise-kord-pohiseadusega-kooskolla-haal-kodanikele

Kalev-Andres Rebane
21. jaanuar

Kõik annetused on alati ainult ost ja müük.

Ostetakse,saadiku- ja ametikohti,ostetakse mõjuvõimu,ostetakse,poliitilisi otsuseid,riigihankeid jms.Sellepärast läheb erakondadele annetamise lubamine ühiskonnale väga kalliks.Odavam on maksta kinni erakondade ülapidamiskulud ja annetused keelata.Mõistagi ei tohi neile raha loopida nii meeletus hulgas nagu praegu.Kampaaniateks ei tohi neile pennigi anda.Tasakaaluks kampaania tuleb teha riigi kulul ilma seebireklami ja lollide loosungiteta.

Toivo Kalmo
08. jaanuar

Erakond on poliitiliste huvide grupp

Olen vastupidisel arvamusel, sest raha ümber jagamine st erakondade toetamine maksumaksjate arvelt tuleb täielikult lõpetada. Oluliselt tuleb suurendada erakondade rahastamise kontrolli.

Peep Kask
08. jaanuar