Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
18.01.2013

Välistada üheparteivõim

Nii kohalikul kui ka riigi tasandil tuleb seaduses ette näha, et üks partei või valimisliit ei saaks ükskõik, kui suure valijahäälte ülekaalu korral üksinda valitseda, vaid oleks sunnitud kaasama koalitsiooni mõne teise erakonna või valimisliidu. Kõige lihtsam on seda saavutada valimisseadusega - kui reeglitega tagada, et üks erakond ei saaks mingil juhul mandaatide absoluutset enamust - isegi, kui nad saavad 99% häältest. Üksi valitsedes saab erakond liiga suure võimu ning võib kontrollimatult tegutseda. Meie demokraatlik traditsioon on liiga noor ja nõrk, et ainuvalitsejale osaks saavaid kiusatusi vältida.

Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Facebook Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Mina_ise
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kuigi lisasin + siis tasuks tõsiselt mõelda asjaolule et

mingi piirkona juhtparteid orgunnivad rahvale ehk üldsusele udu silma ajamiseks oma SÕSARLIIKUMISE mõne valimisliidu näol. Sellise mõnusa väikese poliitilise TASKUKOERA . Ja tõesta siis ära et nad realiti ühes paadis pole . See mõte, sellise sõnastusega on kaheldava eesmärgiga. Siin on Venemaa poliitsüsteemi selge näide olemas . Loo hunnik jõuetuid pool-poliitilisi väikeliikumisi ning jaga ja valitse siis täiel rinnal uhkes üksinduses. Jagades siis üldisest rahalisest meepotist igale ühele näpuotsaga. Kokkuvõttes selline lähenemine tuleb odavam kui tugeva opositsiooniga igapäevaselt tänavatel madistada ehk mõõkasid ristata.
Aga kvoot võiks ise olla küll:
https://www.rahvakogu.ee/ideas/204-mitte-lubada-uhel-erakonnal-omada-volikogudes-mitte-rohkem-kui-60-saadikukohta

Aivo Peterson
18. jaanuar

See ei paranda oluliselt midagi

Võitnud erakond võib ju koalitsiooni kaasata mõne väikese erakonna. Ja kas on sellel väikesel erakonnal seal midagi olulist muuta? Suurpartei teeb ikka oma tahtmist mööda.

Ülle Rauk
20. jaanuar