Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Nagu Urmas
Kaio
18.01.2013

Välispankadele päitsed pähe!

Teadaolevalt liigub nii mõnigi miljard € eesti rahva poolt välispankadele teenitud kasumit maksuvabalt eestist välja. Ilmselt puudub juhtparteidel poliitiline tahe raha oma varjatud rahastajatelt kätte saada. Selle asemel on lihtsam õhutada eri ühiskonnakihtide ja maa-linna vastasseisu.
Senised makstud tulumaksud on olnud marginaalsed, eelmisel aastal teatas vaid Danske Pank oma ilmselt ka reaalse kasumi pealt Eesti riigile makstud 6,7 mij, € tulumaksust.
Ettepanek: Riigiasutuste arveldusarved ja muud vahendid REAALSET tulumaksu maksvasse panka.

Aa0183157 Missing Missing Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Aivar Mina_10dd Missing Missing Missing Yyyyy Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Nagu Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Vastuseks Tarvi Tamerile

Igal suveräänsel riigil on õigus kehtestada oma territooriumil makse. Praegu aga ei räägi me isegi mitte maksu kehtestamisest, vaid välja nõudmisest. Teatavasti on meil ettevõtetesse investeeritud summadele kehtestatud 0% tulumaks, mida pangad ära kasutavad, manipuleerides tütar- ja emaühingute vastastikuste investeeringute kirjendamisega ning viies eestis teenitud kasumi maksuvabalt riigist välja.
Kui rääkida maksude väljanõudmise mõjust eesti investeerimiskliimale, siis seniste investeeringute kvaliteeti võib hinnata kriisi sügavuse järgi; kiiret kasumit teenima tulnud välisraha lahkus mullist loetud kuudega...
Tõsiseid investeeringuid meelitavad maale haritud ja stabiilne tööjõuturg ja ühtlaselt arenenud infrastruktuur, mida meie pidevas haridusreformis ja noorte õpetajate põuas vaevleva ning maakohtadest kiiresti taganeva riigi kohta küll paslik pole öelda . Maksulepingutest: ajate siin vist asja segamini pankadevahelistele finantstehingutele planeeritava üle-euroopalise maksuga.

Urmas Kaio
19. jaanuar

Õige mõte! Aga tulevane president arvab teisiti:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kallas-valisfirmade-kasumi-eestist-valjaviimine-pole-probleem.d?id=65459960 Kallas: välisfirmade kasumi Eestist väljaviimine pole probleem 28. detsember 201

Aare Sisask
18. jaanuar

Vastuolu EL põhivabadusega

Euroopa Liidu olemus põhineb neljal põhivabadusel inimeste, kaupade, teenuste ja kapitali vaba liikumine. Kui keelata või maksustada pankadevahelised riigipiiri ületavad tehingud tähendab see EL põhiõiguste rikkumist. Lisaks mõjuks selline käitumine laastavalt Eesti investeerimiskliimale ning atraktiivsusele meelitada kohale investoreid. Lisaks oleks selline maksustamine tõenäoliselt vastuolus kõigi seni sõlmitud maksulepingutega.

Tarvi Tameri
18. jaanuar