Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Enn
Kukk
18.01.2013

Keskenduda ühele teemale - valimisseaduse muutmisele

Kuna nii raadios, kui ka ajakirjanduses on kuulda juba hr. Maruste kurtmist, et nii ruttu pole võimalik midagi muuta - teen ettepaneku tegeleda ainult valimise seaduse muutmisega.Kuna tundub,et see on kõige rohkem huvi pakkunud teema ja samas ka üks kurja juur meie riigi valitsejate valimisel. Kui see on edukalt tehtud, siis saab ju alati edasi minna järgmiste ettepanekutega.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Olev_06.11.08-1 Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Marektamm-5 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kehtiva poliitlise süsteemi parandamine.

Ebaaus ja rahva enamuse tahet eirav poliitika tuleneb praegusest poliitlisest süsteemist.Süsteem ei ole lõpuni halb,aga seal on sees mitmeid mädasid kohti.
Valimiskorraldus on üks nendest,aga mitte ainsam.Kõik Rahvakogu alateemad on süsteemi parandamiseks tähtsad.Seni kuni üldine praktika võimaldab valemängijatel lahedasti ära elada,siis ei saa mingi valemiga ausaid valimisi korraldada,olgu valimisseadus nii hea kui tahes.Kui mõni aus ja aateline saabki mandaadi,siis tallatakse ta riigikogus ikka maha.Niisiis tarvis on kogu süsteemi parandada.Süsteem ise pole eesmärk,see on ainult tööriist ühiskonna käes kõigi murede lahendamiseks.Olen Ennuga nõus,et siia portaali on tulnud mitmeid muresid,mida hetkel ei saa lahendada.Neile soovitan oodata,kuni saame vajaliku tööriista korda.Edu meile selles!

Toivo Kalmo
18. jaanuar