Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Riigikogule ja valitsusele tulemuspalk.

Ükski ettevõte ei tööta tulemuslikult kui palk ei ole seotud tulemusega. Algkapital väheneb kiiresti kui juhid ei tee õigeid otsuseid ja ei hoolitse ettevõtte jätkusuutlikuse eest...ehk ei ole reaalsusega kursis. Miks peaks riigikogu ja valitsuse töö effektiivsuse saavutamine toimuma kuidagi teisiti. See on sama mis loodusseaduste eiramine. See ei saa kaua kesta ja kurnab olulist ressurssi - töövõimelisi inimesi. Osa neist on Eestist lahkunud pikemaks ajaks või igaveseks.
Teen ettepaneku riigikogu ja valitsuse palk siduda miinimumpalgaka koefitsiendiga 1,0. Kui täiskohaga töötav eesti inimene (nt. kaubanduskettides) ei suuda oma palgast maksta kulutusi eluasemele, toidule, riietele ja minimaalselegi meelelahutusele, siis miks peaks seda kõike saama riigikogulane või valitsus kui ta teeb oma tööd nii halvasti. Riigikogulane ja valitsus peab eriti teravalt tundma rahva olukorda, sööma nendega ühest kausist, hingama sama õhku ja ja käima jala nagu iga inimene. Niipea kui tekivad paremad maj. võimalused, kohaneb reaalsustaju sellega...aga see on kaugel eesti rahva praegusest olukorrast. Reaalsustundeta valitsejale ma palka ei maksaks.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Koala Mina Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Avo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Neil muret niigi

Kui valitsus peab pidevalt muretsema sentide pärast, ei ole tal aega mõelda riigi peale ja tuleb nihverdamine. Küll aga võiks valitsuse palk olla seotud miinimumpalgaga näiteks 5:1 suhtes.

Ega valitsus ei ole meie vaenlane, et peame neid igati kärpima. Peame leidma viisi, et oleks võimalik head tööd teha.

Krister Viirsaar
15. jaanuar